Obsah fóra OFICIÁLNE FÓRUM MESTA KEŽMAROK OFICIÁLNE FÓRUM MESTA KEŽMAROK
Miesto pre Vaše nápady, návrhy, názory...

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Nezaraditeľné
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17, 18, 19  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra OFICIÁLNE FÓRUM MESTA KEŽMAROK -> Téma č.2 : Nezaraditeľné
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Patriot
Čestný užívateľ

Založený: 09.05.2005

PríspevokZaslal: Pi Júl 01, 2005 2:11 pm    Predmet: Peniaze Odpovedať s citátom

Stotožňujem sa s názorom Kežmarčana. Samozrejme, že je jednoduché povedať, že peniaze nie sú. Ale sami od seba asi ani neprídu. Myslím, že peniaze z fondov EÚ by boli riešením. Mesto už určite podalo niekoľko žiadostí o grant na rôzne projekty. Podľa môjho názoru napr. rekonštrukcia námestia (príp. celého hist. centra) mala prebehnúť vo väčšom merítku a naraz. Ak sa teraz spravia chodníky, potom príde na rad fontána a zase sa námestie nachvíľu stane staveniskom, potom osvetlenie dominánt, rekonštrukcia parkov a pod. Na každú čiastkovú stavbu sa určite budú žiadať peniaze z EÚ a žiadosť môže uspieť a nemusí. Ak by sa podal kvalitný Exclamation projekt na celkovú obnovu historického centra, tak by sa všetko mohlo spraviť naraz a koordinovanejšie. Ako dobrá inšpirácia a dôkaz toho, že sa dá spraviť aj veľká vec je výstavba námestia Európy v Komárne (http://www.europeplace.com).
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Kežmarčan
Čestný užívateľ

Založený: 29.04.2005

PríspevokZaslal: So Júl 02, 2005 10:05 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Teraz na trošku inú tému. Už dlho obdivujem pedantnosť našich niektorých robotníkov pracujúcich pre mesta, práca ktorých sa prejavila viackrát v priestore pred hradom. 1x tam niečo kopali a rozkopané to nechali niekoľko mesiacov, čo bolo fascinujúce, vzhľadom na to, že to je pri hrade a 2. krát, keď opäť niečo rozkopali, ale už na inom mieste, teraz tam ostala takmer jama, po tom ako pedantne opätovne uložili dlažbu na ceste. Ďakujeme ! Ďalšou fascinujúcou vecou sú už niekoľko rokou, smerové tabule, ktoré majú za úlohu navigovať turistov na významné objekty v meste. Pri hrade taký jeden stĺp nachádza. Obdivuhodné na ňom je napr. to, že už niekoľko rokou je tam pokrivený smer asi dvoch tabuliek, a nikoho ani nenapadlo poslať tam jedného človeka, ktorý by to napravil.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Oddelenie RR a CR
Začiatočný užívateľ

Založený: 04.07.2005

PríspevokZaslal: St Júl 06, 2005 2:29 pm    Predmet: Odpovede Odpovedať s citátom

K téme informačné tabule, smerové tabule:
- tých nedostatkov je podstatne viac ako len pokrivené šípky- samozrejme,treba to dať do poriadku. Napísali sme projekt v rámci ktorého by sme urobili rekonštrukciu celého navigačného systému v meste KK , vrátane šípok s označením ulíc , a to nielen v centre., ale aj na sídliskách .Projekt je v štádiu posudzovania, suma na navigačný systém je počítana vo výške asi 285 tis.Sk.
Okrem toho sme napísali 3 projekty v ktorých vedľajším výstupom sú informačné tabule - jeden z nich bol schválený - dnes / 6.7. /sme dostali informáciu o schválení - / 3 tabule / . Realizáciu plánujeme v 9.a 10.mesiaci 2005.
K téme komplexný projekt na obnovu historického jadra:
- naozaj by bolo podstatne jednoduchšie uskutočniť komplet naraz rekonštrukciu historického jadra - aspoň Hradného námestia . V roku 2005 sme takýto projekt podali, ale neboli sme úspešní. Aj v tomto roku chceme žiadosť zopakovať / ulica Hradné námestie, výška projektových nákladov je cca 16.mil.Sk/
Ulica Dr. Alexandra sa mohla len čiastočne rekonštruovať, a to z projektu, ktorý nebol určený na veľké investície -preto sme nemohli získať viac finančných prostriedkov.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Kežmarčan
Čestný užívateľ

PríspevokZaslal: St Júl 06, 2005 3:59 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tí, čo ste sa prešli kežmarským lesom v ostatných dňoch, neuniklo pravdepodobne vašej pozornosti, že nekonečnému intelektovému kapitálu našich silných chlapcov padol ďalší prístrešok do rany. Tento raz je to prístrešok nad zjazdovkami. Čo už, však sme v lese, tak sa tam budeme správať ako zvieratá. Škoda však, že existuje i zopár ľudí, ktorí si do prírody prídu v tichosti oddychnúť, no tí v súčasnosti nie sú podstatní. Týmto by som chcel vyzvať k obnove prístreškov v už aj tak dosť denne sužovanom lesoparku.
Návrat hore
Patriot
Čestný užívateľ

PríspevokZaslal: Št Júl 07, 2005 9:52 am    Predmet: Lesopark Odpovedať s citátom

Tiež som si všimol spomínaný prístrešok a musím skonštatovať, že správanie sa niektorých ľudí v lese je naozaj úbohé. Raz som dokonca videl, ako dvaja chlapci chceli drevo na opekačku, neváhali použiť sekeru a pustili sa do najbližšieho stromu. Samozrejme mi to nedalo a ozval som sa, že majú okolo seba po zemi kopec suchého dreva, ktoré stačí len pozbierať. Až na moju výzvu sa chlapci poobzerali a uznali, že to bude asi aj jednoduchšie ako zoťať ten strom. Čím to je?Neznalosťou, alebo sa chceli predviesť pred kamarátmi? V každom prípade si myslím, že trochu enviromentálnej výchovy na školách, ale i školkách nezaškodí. Idea
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
doorway
Začiatočný užívateľ

Založený: 13.05.2005

PríspevokZaslal: Št Júl 07, 2005 12:18 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Dokonca aj ja som to videl. Ľudia v dnešnej dobe sú už taký. Ja osobne by som to chcel veľmi rád zmeniť, no neviem ako. S enviro výchovou treba začať už v rannom veku. A to nielen na škole ale aj mimo. Mnoho ľudí by na otázku "načo slúžia stromy" odpovedalo: na oheň a na papier. Povedia si že vyrúbanie jeden-dvoch strmčekov nikomu neuškodí, veď v lese je ich dosť, ešte aj pre iných ostane. Nevedia nič a ekosystéme a kolobehu života. Veď to robili aj rodičia, tak prečo by som nemohol ja. Podľa mňa takto reaguje asi 90% ľudí. Je to normálne? Question
Návrat hore
Kežmarčan
Čestný užívateľ

PríspevokZaslal: Št Júl 07, 2005 3:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Prváve v tom je problém. Viete, v krajine, kde je normálne pre rodičov odhodiť hoc i malý odpad len tak na zem, kde je normálne netriediť odpad, kde je normálne ísť na motorke do lesa, kde je normálne umyť si auto v rieke, tam nemožno čakať, od detí, že budú konať ináč. Žiaľ len málo z nás je schopných pochopiť, že čo je spoločné, nie je nevyhnutné zničiť a že ak doma žijeme ako v chlieve, nemusíme sa takto ukazovať i na verejnosti. Myslenie zdegenerované 40- ročným obdobím sa odzrkadluje na ľudoch dodnes. Ostáva snom žiť v krajine, kde nie je normálne to, čo som spomínal v prvej časti tohto bezcielného príspevku.
Návrat hore
Patriot
Čestný užívateľ

PríspevokZaslal: Pi Júl 08, 2005 9:44 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Je asi na nás (tých, čo si tieto problémy uvedomujú), aby sme ovplyvňovali aspoň ľudí vo svojom okolí v "ekomyslení". V niektorom z článkov v Kežmarských novinách som čítal o zapojení kežmarských škôl na čistení lesoparkov. Dobrý nápad! Výchova takouto formou má určite silný efekt na deti. Very Happy
Návrat hore
booriis
Častý užívateľ

Založený: 22.04.2005

PríspevokZaslal: Ut Júl 12, 2005 6:53 am    Predmet: Odpovedať s citátom

skuska Twisted Evil
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
booriis
Častý užívateľ

PríspevokZaslal: Ut Júl 12, 2005 6:54 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Konecne opat fungujem! Dakujem, Admin, uz som si myslel, ze ma tu nechces... Very Happy
Návrat hore
Rogallik
Začiatočný užívateľ

Založený: 20.06.2005

PríspevokZaslal: Št Júl 14, 2005 3:40 pm    Predmet: K všetkému tuto Odpovedať s citátom

Zdravím po dlhšej dobe. Tak som si prečítal niektoré príspevky a musím povedať, že s mnohými aj súhlasím.

K téme prístrešku nad zjazdovkami by som mohol povedať už len toľko, že prístrešok o ktorom sa hovorí a ktorý už pravdepodobne neexistuje /dlho som na tomto mieste nebol/ bol už x-tým v poradí. Možno málokto z Vás vie, že minimálne jeden tam už po demolačných prácach pred rokmi postavili skauti. No po čase sa aj oni presvedčili, že to žiaľ nemá význam a tak si radšej udržiavajú tie, ktoré sú ďalej od ďžungle nášho "veľkomesta".

K téme rekonštrukcie námestia a MPR ako celku. Nuž bolo by fajn, keby takýto komplexný program - priorita štrukturálnej politiky na Slovensku bol vyhlásený. Žiaľ, takýto veľký zatiaľ nie je. Robenie takéhoto veľkého projektu /viď. príklad Komárňanského námestia Európy/ si v prvom rade vyžaduje spracovanú projektovú /rozumej - architektonickú/ dokumentáciu s vydaným stavebným povolením a to som si nie celkom istý, či by sa podarilo. Ale v každom prípade sa čaká na ohlásenie väčších programov v novom plánovacom období EÚ /2007-2013/, prostredníctvom ktorých vstúpi do vážnej hry aj obnova miest a obcí v rozmeroch o ktorých sa píše.

Nuž a keď sa toto všetko podarí, príde do nášho mestečka nemenovaná osoba - právnik a odborník na všetko a sfúkne nás všetkých z toho, že sa chováme ako stádo podkladajúce sa nezyselnej byrokratickej mašinérii nejakého ešte väčšieho nezmyselného zoskupenia štátov, že toto všetko nevieme spraviť vlastnými silami a musíme nehanebne žobrať peniaze od iných a že si nedokážeme vážiť vlastných ľudí, vlastný potenciál, seba. No a možno z neho vylezie aj to, že to čo sa zrealizovalo, vlastne ani nebol nápad náš /mesta, občanov/, ale že s touto priekopníckou myšlienkou tu už raz niekto bol a nám sa to vlastne podarilo iba ukradnúť. Viem, že je ťažké pochopiť o čom hovorím, ale viem, že zainteresovaní a sčítaný ľudia sledujú čo sa v okolí deje a aké názory kde tu panujú.

Najlepšie je pošpiniť a zaútočiť na tých, ktorí niečo robia, sem tam niečo priznane pokazia, ale snažia sa, aby to tu bolo stále o niečo lepšie. Buďte radi, že Vás takto ešte nikto nešpiní. Verte, nájdu sa aj veční ukrivdenci. Boris vie o čom teraz píšem.
Návrat hore
Patriot
Čestný užívateľ

PríspevokZaslal: Št Júl 14, 2005 5:57 pm    Predmet: ? Odpovedať s citátom

No ja som úplne druhú polovicu príspevku nepochopil. Question
Návrat hore
booriis
Častý užívateľ

PríspevokZaslal: Pi Júl 15, 2005 10:03 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Rogallik, ani ja presne neviem, ako si to vlastne myslel s tým, že ja viem, o čom píšeš, ale to mi hádam niekedy dovysvetlíš... Smile Inak, Admin, už to tu raz bolo povedané, ale skús pouvažovať o tom, či sa nedajú nové príspevky zobrazovať na začiatku, bolo by to prehľadnejšie.
Návrat hore
Kežmarčan
Čestný užívateľ

PríspevokZaslal: Ut Júl 19, 2005 11:43 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Moja trpezlivosť a viem, že nielen moja sa začína dostávať do finálnej fázy, čo sa týka nekonečného príbehu visídlovania cigánov z centra mesta. Je to šialené vidieť ich tam denne deštruovať historické domy a vyhrievať sa pred zničenými domami. Preto sa pýtam za všetkých KEDY ? konečne dôjde k zásadnému riešeniu, apropo bližia sa voľby páni radní ! ako dopadol Krtíš ?
Návrat hore
Patriot
Čestný užívateľ

PríspevokZaslal: St Júl 20, 2005 9:00 am    Predmet: Rómska otázka Odpovedať s citátom

Tento problém cestovnému ruchu a rozvoju v meste určite neprospieva. Neriešia sa nejaké sociálne byty mimo centra? V kežmarských novinách padla aj taká otázka na p. Šajtlavu, či tieto byty nebudú v kasárňach. Ak chceme kasárne rozumne využiť v prospech mesta, tak by to tiež nebolo veľmi šťastné riešenie. Domy na námestí tento dezolátny stav dlho nevydržia. Think
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra OFICIÁLNE FÓRUM MESTA KEŽMAROK -> Téma č.2 : Nezaraditeľné Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17, 18, 19  Ďalší
Strana 5 z 19

Prejdi na: