Obsah fóra OFICIÁLNE FÓRUM MESTA KEŽMAROK OFICIÁLNE FÓRUM MESTA KEŽMAROK
Miesto pre Vaše nápady, návrhy, názory...

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Nezaraditeľné
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 17, 18, 19  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra OFICIÁLNE FÓRUM MESTA KEŽMAROK -> Téma č.2 : Nezaraditeľné
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
miki
Anonymný

PríspevokZaslal: Ut Feb 14, 2006 4:59 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ale ved mne nejde o to, ze treba separovat! V pohode, kludne budem, ale kde mam dat odpadky za 2 tyzdne????? Je to totalny nezmysel. Dufam, ze od roku 2007 budu smetiari chodit raz za mesiac Evil or Very Mad
Návrat hore
Kežmarčan
Čestný užívateľ

Založený: 29.04.2005

PríspevokZaslal: St Feb 15, 2006 5:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

to som rad, chcel som len poukazat na to, ze ked bude triedit odpad vacsina ludi, znacne sa znizi objem klasickeho odpadu a tak to bude aj stacit ak smeti vynesu iba 2x do tyzdna. Ale v sucasnych podmienkach, chapem, ze ste nastvati. Kontaktujte zodpovednych za dany stav, nech si obhaja dane riesenie.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
miki
Anonymný

PríspevokZaslal: Št Feb 16, 2006 8:30 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Nemozem si pomoct, je to neskutocna hlupost, vela ludi este neseparuje, co je sice negativum, ale zas ich preto nemozeme zacat uplne utlacat. Vela ludi fajci, co tiez nie je dobre a teraz ich zacneme preto obmedzovat?
Návrat hore
Kežmarčan
Čestný užívateľ

PríspevokZaslal: Št Feb 16, 2006 9:10 am    Predmet: Odpovedať s citátom

ano, pretoze si uz nemozeme dovolit neseparovat, je to len nasa nekonecna lahostajnost a hlupost, ktora to umoznuje. fajciari su predsa obmedzovani a to do znacnej miery vo viacerych zapadnych krajinach, tento trend, predpokladam skor ci neskor dorazi i k nam.
Návrat hore
Jarmila
Začiatočný užívateľ

Založený: 16.02.2006

PríspevokZaslal: Št Feb 16, 2006 9:49 am    Predmet: vyvoz odpadu Odpovedať s citátom

Dovolim si reagovat po prvykrat v tejto rubrike. Som znechutena a smutna z obsahu oznamu a formy, akou nam bolo oznamene, ze komunalny odpad sa bude vyvazat 1 x za dva tyzdne.
Po nekonecnych torturach, telefonatoch a prosbach v minulosti, kedy mohli obyvatelia ulic v blizkosti centra mesta hrat loteriu a hadat den, kedy sa bude odpad vyvazat (hlavne pred, pocas a po trvani trhov a inych akcii mesta), kedy sa nik z MU neunuval oznamit zmenu dna vyvozu, tu mame dalsie mile prekvapenie.
Neviem, ci vyvoz odpadu v meste Kezmarok ma byt mojou zivotnou prioritou, ale viem,ze ak z dovodu napr. nemoci, odcestovania nestihnem preniest nadobu pred dom k danemu dnu, bude nas dvor po mesiaci pripominat romsku osadu. Alebo to mam riesit stalym umiestnenim nadoby na chodniku pred domom?
Ak je tato uprava nevyhnutna, prosim kompetentnych o vysvetlenie.
Ak su v hre peniaze - chapem - priplatim si, ale odmietam tento krok spat.
Upozornujem, ze poctivo separujem od prveho dna a ocakavam prislubenu zlavu pre obcanov ktori budu pravidelne odpad triedit.
Verim, ze existuje aj ine riesenie.
Návrat hore
milan
Anonymný

PríspevokZaslal: Pi Feb 17, 2006 4:29 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Toto, čo sa stalo s odpadom teraz je otrasné. Raz za 2 týždne?????? V ktorej "múdrej" hlave sa zrodil tento ehm.... zaujímavý nápad? Rozhodne s ním nemôžem súhlasiť, ale ako to už tak býva, to, že s tým ľudia nesúhlasia je ich problém Sad
Návrat hore
milan
Anonymný

PríspevokZaslal: Pi Feb 17, 2006 4:38 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ešte dodám. To oznámenie mi pripomenulo dobu totality. Keď bolo človeku niečo oznámené a hoci to bola úplná somarina, človek musel súhlasiť. Ja si takisto radšej priplatím, ak ide o peniaze, ale nech chodia smetiari tak ako doteraz. Nesúhlasím s tvrdením, že veľa ľudí nevyužije plnú kapacitu svojich kontajnerov alebo odpadových nádob. Na základe akého auditu prišlo na svet toto tvrdenie? Som z toho maximálne znechutený, tak ako viacerí ľudia na tomto fóre a samozrejme aj ľudia, ktorí sem nechodia. Bojím sa, že naše ulice začnú pripomínať smetiská. Ľudia budú vrecia z odpadom klásť pred svoj dom a nemusím asi vysvetlovať, čo s takými vrecami budú robiť bezdomovci, cigáni a rôzni chuligáni. Ak si nietko myslí, že preháňam a zbytočne robím paniku, tak odporúčam počas niektorých víkendov navštíviť sídliskou juh a pozrieť si ako tam vyzerá okolie kontajnerov. Podobne ako Miki sa bojím že ľudia začnú vyvážať odpad do lesov. Ja viem, je to nelegálne, ale stačí zájsť v lete do leta a človek nájde veľa miest z odpadkami. Apelujem na kompetentných, zmente toto nezmyselné rozhodnutie, je to krok späť a veľká chyba.
Návrat hore
krajan
Anonymný

PríspevokZaslal: Ut Feb 21, 2006 11:13 am    Predmet: robite z toho vedu Odpovedať s citátom

Sme na Slovensku, tu je take nieco uplne bezne. Nie su money, tak sa zvysia ceny a kvalita znizi Brick wall Zbytocne tu budeme lamentovat, pochybuje, ze sa na tom nieco zmeni. Proste obcan ma zase raz smolu. I ked ja osobne to tak zle nevidim, ja mam problem niekedy naplnit za tyzden konvu. Zase sused bol touto novinkou pekne vykolajeny. Vyhoviet vsetkym sa zial neda priatelia.
Návrat hore
Kežmarčan
Čestný užívateľ

PríspevokZaslal: Ut Feb 21, 2006 9:08 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Informácia pre tých, ktorí by plánovali využiť služby miestnej sad. Spojenie s Tatrami, resp. Ždiarom sa nám opäť redukuje, tento raz o spoj 7,50 už definitívne (doteraz fungoval v utorok a štvrtok- slovenský unikát). Pre nezaiteresovaných, na spomínanej trati budu po novom chodit 3, slovom tri autobusy denne. Vzhladom na to, ze do tejto oblasti nejde zeleznica, je obdivuhodne s akou doslednostou si spominana sad plni svoju ulohu dopravcu aj na spojoch, ktore podmienky vytazenosti nesplnaju.
Návrat hore
Patriot
Čestný užívateľ

Založený: 09.05.2005

PríspevokZaslal: Ut Feb 28, 2006 10:21 am    Predmet: Odpad Odpovedať s citátom

Takisto musím nesúhlasiť s rozhodnutím MsU o vývoze odpadu v dvojtýždňovom intervale. Mesto šetrí, ale ľudia platia! A platia tie isté peniaze ako predtým (ak sa náhodou poplatky ešte nezvýšia). Separovaný zber v Kežmarku som privítal, aj keď za cenu obmedzenia priestoru niekoľkými farebnými vreciami. Teraz majú pribudnúť ďalšie? Na jednej strane chceme Kežmarok skrášliť a vymýšľame kadejaké metódy ako to dosiahnuť, na strane druhej si hádžeme polená pod nohy, resp. vrecia pod nohy.
Takže podľa mňa je takéto riešenie neprípustné, lebo ak si za niečo platím, tak očakávam kvalitné služby! A to by si malo uvedomiť aj mesto!

Ešte k spojom do Ždiaru: Tiež som postrehol zmeny v spojoch do Ždiaru. Chcel som ísť na výlet do Tatier autobusovým spojom v sobotu ráno do Tatr. Kotliny. Aké bolo moje prekvapenie, keď vlastne žiaden autobus nešiel. Výlet som zrušil. Pôjdem inokedy autom. Ale čo taký turista, ktorý cez víkend chce navštíviť napr. Beliansku jaskyňu alebo Ždiar? A ešte k tomu anglicky hovoriaci!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Kežmarčan
Čestný užívateľ

PríspevokZaslal: Pi Mar 03, 2006 2:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tomu sa hovori sad poprad.
Návrat hore
marko
Začiatočný užívateľ

Založený: 25.04.2005

PríspevokZaslal: Ut Mar 07, 2006 4:51 pm    Predmet: este k odpadu Odpovedať s citátom

Uplne suhlasim s tvrdenim, ze vyvoz odpadu raz za 2 tyzdne je totalna .... . Chapem, ze separovat odpad je nutne, koli penazenke, zivotnemu prostrediu ..nam! Ale nie takto. Suhlasim s tvrdeniami, ze oznam, ktory kde sa vzal, tu sa vzal - bol zrazu v postovej schranke a jeho forma a obsah je totalnym vysmechom vedenia mesta ludom, ktori platia poplatky mestu. Ak si nasi pani poslanci chodia na ''pracovne'' cesty do partnerskych miest, mali by sa opytat aj ako oni / za hranicami - separuju?! a konecne sa aj nieco priucit! Existuje totiz jeden sposob, ktory sa pouziva vsade na zapade, len sa treba o to zaujimat a mat zaujem pre ludi vo svojom meste aj nieco urobit.
Podla spravy z radia Expres (uz aj tam sa tato tema dostala-Kezmarok raz opat vynikol) bude vyvoz 1x za dva tyzdne a cena za vyvoz nezmenena, tak na svoj vymer Z MSU sa uz tesim!!! ....za malo muziky - menej penazi...
Návrat hore
Kámo
Anonymný

PríspevokZaslal: St Mar 15, 2006 10:33 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ľudia, ten výmysel s tými odpadkami je strašná chyba. To je nezmysel takého kalibru, že dodnes som jeho význam nepochopil. dnes ráno som sa rozprával s jedným smetiarom a ten z toho takusto nebol nadšený. Roboty je oveľa viac, musia otáčať auto niekoľkokrát, aby vyzbierali všetok odpad. O tom ako vyzerajú naše záhrady, drevárne, dvory a domy, to si asi každý urobí obraz sám. V dnešnej dobe je to krok späť. Archaizmus hrubého zrna. Toto rozhodnutie nikdy akceptovať nebudem a asi nikto, kto žije v tomto meste. Ale samozrejme je to náš problem. Viacmenej som držal Msú vždy palce, aby robili čo najlepšie rozhodnutia, ale toto rozhodnutie ma tak dokonale znechutilo, že stále čakám, čo "múdre" Msú vymyslí Confused
Dovidenia v zasvinenom meste, plnom odpadkov priatelia Sad
Návrat hore
Kežmarčan
Čestný užívateľ

PríspevokZaslal: Pi Mar 31, 2006 2:42 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Pravdupovediac som rad, ze nie som v pozicii ľudí, ktori v najblizsom case rozhodnu o predaji, ci nepredaji pozemkov pre dalsi supermarket. Nech rozhodnu akokolvek velka cast ludi nebude spokojna. Ak by som vsak v tej pozicii predsalen bol, navrhol by som pravdepodobne treti sposob riesenia tohto problemu. Jeho podstata by bola vo vyuziti prichodu noveho supermarketu na stavbu polyfunkcneho objektu, ktoreho sucastou by bol spominany supermarket. V tomto objekte by bola moznost sukromným podnikatelom realizovat sa, ktori by tak dostali priestor na realizaciu v takmer neobmedzenom portfoliu sluzieb. Supermarket by im nebol konkuerenciou, ale naopak magnetom pre zakaznikov. Nizkeho poctu zakaznikov by som sa tiez neobaval, kedze je vedla i Tesco a tak by sa vytvorila atraktivna zona pre zakaznikov a co je hlavne s moznostou sa realizovania najma tunajsich podnikatelov.
Návrat hore
Patriot
Čestný užívateľ

Založený: 09.05.2005

PríspevokZaslal: Po Apr 03, 2006 9:38 am    Predmet: Kaufland Odpovedať s citátom

Podľa mňa je štvrtý "hypermarket" v meste nadbytočný. Pravdou ale je, že ak si ho nepostavia na mestských pozemkoch, nemožno zabrániť tomu, aby ho postavili na súkromných. Ak by však k jeho výstavbe došlo, prikláňam sa k názoru, že by sa malo jednať o multifunkčné nákupné stredisko. Riešilo by to dokonca aj nejaké problémy v meste. Napríklad problém so zásobovaním niektorých prevádzok, pre ktoré je umiestnenie v pešej zóne nie veľmi praktické.(napr. elektro, kancelárske potreby...). Ak by sa takéto prevádzky nachádzali v nákupnom stredisku, mali by to so zásobovaním ľahšie a zákazníci nakupujúci spotrebný tovar by to mali tiež pohodlnejšie. Možno by to odľahčilo aj dopravnú zápchu v centre mesta. V meste by tak mohol vzniknúť priestor pre reštaurácie, bary a obchody s exkluzívnejším tovarom.

P.S.: Ak sa ma niekto z mojich známych opýta, čo máme v Kežmarku nové, tak mu neviem odpovedať inak ako nový hypermarket alebo cirkevnú stavbu (kostol a kláštor). Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra OFICIÁLNE FÓRUM MESTA KEŽMAROK -> Téma č.2 : Nezaraditeľné Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 17, 18, 19  Ďalší
Strana 11 z 19

Prejdi na: