Obsah fóra OFICIÁLNE FÓRUM MESTA KEŽMAROK OFICIÁLNE FÓRUM MESTA KEŽMAROK
Miesto pre Vaše nápady, návrhy, názory...

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Diskusia o KTV...
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra OFICIÁLNE FÓRUM MESTA KEŽMAROK -> Téma č.5 : Kežmarská Televízia - KTV
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  

Uvítate zriadenie Informačného kanála a neskôr TV ako ďalšiu formu prístupu k informáciám?
Áno, vznik podporujem
85%
 85%  [ 6 ]
Nie, bude to zbytočné
14%
 14%  [ 1 ]
Niečo podobné tu chýbalo
0%
 0%  [ 0 ]
Táto téma ma nezaujíma
0%
 0%  [ 0 ]
Celkom hlasov : 7

Autor Správa
Admin
Administrátor fóra

Založený: 12.04.2005

PríspevokZaslal: Po Dec 12, 2005 10:55 am    Predmet: odpovede Odpovedať s citátom

o odpoved sme poprosili p. ota vojticku:

momentalne sa neda hovori o televizii, pretoze spusteny je zatial infokanal, tak ako bolo planovane. v ramci takeho vysielania sa odstrania rozne nedostatky, ktore by mohli vazne ohrozit zive vysielania a pod. v neposlednom rade sa stale pracuje na zabezpeceni terestrialneho vysielania a na spojeni studia s dalsimi instituciami v meste, z ktorych by prebiehali priame prenosy.
mesto postupuje podla planu a televizia ktv sa bude rozbiehat v roku 2006, kedy pribudnu obrazove spravy, rozne zive prenosy-omse, zastupitelstvo atd..

postup budovania ktv bol zverejneny na zaciatku a nebolo slubene nic konkretne. poprosime teda o trpezlivost, kedze televizia je vo svojich zaciatkoch a je potrebne dobudovat materialno-technicku zakladnu a to napr.: pred 2ma tyzdnami bola dokoncena terestrialna trasa medzi studiom a kulturnym strediskom, ktora nam umozni priame vstupy do televizie z roznych kulturnych akcii.

a nemozem s vami nesuhlasit, ze to nie je o peniazoch. ani lubicka tv nefunguje bez penazi. osoba, ktora upravuje prispevky je za pracu odmenovana. takisto aj my privitame roznych ambicioznych ludi, ktori by moderovali prispevky len v ramci nadobudania skusenosti a nie za financnu odmenu. volne prostriedky by sa takto mohli investovat do dalsieho technickeho zabezpecenia a do vybavenia studia.

teletext sa vysiela v ramci infokanala a nie je mozne odvysielat nieco ine, pretoze licencia to nedovoluje. toto je standardny postup, aky prevadzkuje/prevadzkovala aj popradska tv a tv v sp. novej vsi.

boli by sme vsak radi, ak by ste konkretne pomenovali to "nieco katastrofalne". z nasho pohladu nie je mozne vsimnut si vsetky nedostatky, takze budeme radi, ak dostaneme konkretnejsie podnety pre ich mozne odstranenie. verime, ze v buducnosti bude KTV na urovni televizie, aku spominate.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Anonymný

PríspevokZaslal: St Mar 22, 2006 6:24 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

KTV = Kanál Trápneho Vojaka ???

Pre malé mesto ako je Kežmarok je symptomatické fungovanie médií v réžii radnice. Toto spolu s absenciou alternatívnych diskusných fór a informačných zdrojov silne prispieva k faktu, že primátor/radnica majú v rukách neobmedzený zdroj propagandy de facto zadarmo. A náš pán primátor sa to neštíti využívať.

Kežmarské noviny

Tento lokálny dvojtýždenník je už pravidelne plný článkov pána primátora, v ktorých je jasne vyprofilované jeho čiernobiele videnie diania v meste. Totiž - za všetko dobré v meste može on, za všetko zlé ostatní - či už Ľubica, démonizovaný klub poslancov za SDKÚ alebo ktokoľvek, kto sa vzoprie metódam bačovania pána Šajtlavu.
Tomu zodpovedá aj samotná koncepcia článkov. Tých sú dva druhy: buď vypočítavajú, čo dobré sa stihlo udiať, ako sa zmenil život v meste za uplynulú etapu, etc. (Načim dodať, že ak sa stane niečo, s čím občania nesúhlasia, pán primátor mlčia ani ryba. Nevšimol som si totiž, žeby s pompou ohlasoval zníženie intervalu odvozu komunálneho odpadu).
Druhým typom sú reakcie na príspevky oponentov. Obligátne argumenty ad hominem na začiatku článkov svedčiace o minime politickej kultúry. Ďalej nasleduje manipulácia s faktami, informáciami, číslami, zahmlievanie, prekrúcanie. Zo štylistického a lexikálneho hľadiska na úrovni druhej triedy odbornej školy.

Kežmarská televízia

Po zhliadnutí "lastovičky" vo vysielaní Kežmarskej televízie mám obavy, že sa aj v tomto médiu budú praktikovať metódy nastúpené v novinách. Totiž - okrem hokeja (na okraj - povráva sa, že predaného) sme mohli zhliadnuť rozhovor s pánom Šajtlavom, ktorý sa ide roztrhnúť od dobroty. V deň bol pre neho hokej prioritou číslo jedna. Prirodzene, pri ďalšom vysielaní bude prioritou téma, ktorá bude aktuálna vo svojom čase. Ilúzie sú zbytočné.
Obsah spravodajstva celoplošných elektronických médií je monitorovaný Radou pre monitorovanie a retransmisiu. Tá však má minimálny dosah na spravodajstvo v regionálnych elektronických médiách. Tie podľa toho aj vyzerajú.

Na záver jeden konkrétny príklad: nedávne voľby do Vyšších Územných Celkov mali značnú odozvu v kežmarských novinách. Najviac profilovanou osbnosťou bol - hádajte kto. Ja len pripomeniem, že tento neúspešný kandidát nezabudol v prvom povolebnom čísle zhrnúť priebeh kampane, zhodiť protivníkov upozorňujúcich na podozrivé manipulácie s novinami a upevniť svojich voličov v presvedčení, že pán vyvolený vo svojom úsilí zotrvá.

Najväčšiu radosť zo zavedenia mestskej televízie teda nemajú radové domácnosti po informáciach bažiacich lokálpatriotov, ale pár ľudí pracujúcich v útrobách radnic.

Sic transit gloria mundi.
Návrat hore
shabby
Začiatočný užívateľ

Založený: 04.10.2005

PríspevokZaslal: St Mar 22, 2006 6:29 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

predošlý príspevok som odoslal bez toho, aby som sa prihlásil.

hlásim sa teda k nemu Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Patriot
Čestný užívateľ

Založený: 09.05.2005

PríspevokZaslal: Št Mar 23, 2006 9:44 am    Predmet: Kežmarské médiá Odpovedať s citátom

Je pravda, že v takýchto médiách sa veľa kritiky na MsÚ nenájde. Pre mňa je nepochopiteľná aj sekcia Politici na festivale na webstránke http://elro.kezmarok.sk/poslanci.php . Applause
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
shabby
Začiatočný užívateľ

PríspevokZaslal: St Mar 29, 2006 4:00 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ospalé malomesto pod Tatrami dostane svoju televíziu. Dôvod na plesanie? Ani nie.

Na jeden strane budeme so záujmom sledovať obrázky nám dôverne známych miesta a osôb priamo zo svojich obývačiek, prinesú sa témy, ktorými dennodenne žijeme a udalosti, ktoré budú takpovediac hmatateľné. Televízia sa priblíži realite
Na strane druhej KTV nebude schopná priniesť závažné témy, polemiku a diskusiu. Je to logické, vyplýva to z toho, že je v rukách MsÚ. A tak sa budeme dozvedať, kde bol aký karneval, ktorá „osobnosť“ navštívila Kežmarok, kde sa opravil chodník, čo sa deje v Tescu apod. Témy, akými sú finančné toky v meste, diskusie v mestskom parlamente, skutočná práca volených zástupcov etc. budú marginalizované (ak sa vôbec objavia).

Otázne je, či nás tieto témy zaujímajú. Vždy nás budú zaujímať momentálne problémy, ktoré nás trápia tu a teraz. Dianie na vyššej úrovni ignorujeme. Dôkazom toho je aj toto fórum – trápi nás rozbitý chodník, logo KTV, nefungujúce osvetlenie, ale nezaujíma nás, prečo na to nie sú peniaze, kam vôbec idú, za akým účelom...

Tvoja reakcia, Patriot, sa z tohto rámca nevymyká. Nevšíma si meritum veci a vypichuje len jeden (nepodstatný) aspekt. Kedy sa skutočne začneme zaujímať o veci verejné?
Návrat hore
Admin
Administrátor fóra

PríspevokZaslal: Št Mar 30, 2006 12:39 pm    Predmet: odpovede Odpovedať s citátom

ktv by mala byt televizia mestskeho charakteru. bude prinasat obcanom aktualne informacie o diani a pod. diskusne relacie v nej neuvidime. tak ako ani v ostatnych podobnych tv - poprad, spisska nova ves.

to ci bude ne/schopna priniest zavazne temy, polemiku nie je nasledok toho, ze bola zriadena Msu kezmarok, ale tym, ze tento druh tv taketo relacie nevysielaju. podstatnou castou vysielania je priniest obcanom dianie v meste, ktore ich dostatocne informuje o beznom zivote. tv prinesie novu moznost komunikacie medzi roznymi subjektami a pod.

dalsou skutocnostou je, ze drzitelom licencie nie je mesto, ale spolocnost rehit, ktora vytvara strukturu vysielania bez zasahov msu. programova struktura bude znama onedlho.

tv sa urcite nevyhne roznym prispevkom od "hybnej sily" mesta ako su poslanci, primator a pod... tito zastupcovia boli voleni obcanmi a obcania maju pravo pocut ich nazory a myslienky.. v ziadnom pripade nebude ktv sluzit politickym ucelom, pretoze programova struktura je sledovana radou pre retransmisiu, ktora dohliada na dodrzovanie zakona a v pripade porusenia hrozi ktv odnatie licencie..

v neposlednom rade je tu skutocnost, ze obcania povazuju za zavazne temy v meste aj napriklad stav infrastruktury, dalsie smerovanie mesta a pod... je to len uhol pohladu, co je zavazna tema a co nie..

v kazdom pripade - ktv, noviny a pod. reaguju aj na podnety obcanov a snazia sa prinasat prispevky, ktore najviac v spolocnosti rezonuju. takze ak sa objavia ine zavazne temy, urcite neostanu nepovsimnute...

zelozenie ktv a spustenie ostrej prevadzky nie je dovodom na plesanie, ale urcitu spolocensku a kulrunu hodnotu do mesta prinasa a pre obcanov to bude jeden z dalsich kanalov pre obojstranne prudenie informacii, co urcite mnohi ocenia.

v pripade roznych napadov, kritik a navrhov, kontaktujte priamo KTV, ktora urcite oceni zaujem obcanov, ktori mozu napomoct k skvalitneniu samotneho vysielania..
Návrat hore
Anonymný

PríspevokZaslal: Po Apr 03, 2006 4:49 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

....hmmm...
Návrat hore
shabby
Začiatočný užívateľ

PríspevokZaslal: St Apr 05, 2006 4:34 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ak ostatné televízie mestského charakteru určité relácie nevysielajú, neznamená to, že je to dobré, alebo zlé, znamená to len toľko, že to nie je odskúšané.

Čo sa týka spoločnosti rEhit, tá podľa Obchodného registra Okresného súdu Prešov sídli na Hlavnom námestí 76 v Kežmarku a jej konateľom je Oto Vojtičko. Len úplná naivita by mi dovolila myslieť si, že mesto do programovej skladby nezasahuje.
(Mimochodom, spoločnosť rEhit, ktorá existuje od 02. 04. 2005, podala žiadosť o udelenie licencie na televízne vysielanie v KDS v meste Kežmarok dňa 26.05.2005 adostala licenciu na vysielanie na odbobie 12. 07. 2005 až 12. 07. 2007. Veľmi krátke intervaly svedčia o tom, že spoločnosť bola založená len za týmto účelom. A ďalej, spoločnosť eRhit uviedla do obchodného registra predmet činnosti "lokálne televízne vysielanie v káblových distribučných systémoch" až 29. 11. 2005, teda v dobe, kedy už túto činnosť vykonávala.)

S Vašou vehemenciou by som nevylučoval slúženie KTV na politické účely, najmä ak sa pozrieme na zásahy do Kežmarských novín, ktoré som opísal vo vyšších príspevkoch.

Čo je závažná téma a čo ľudí zaujíma neurčujú obyčajní ľudia, ale politici a média, ktoré svojou ponukou zasahujú prijímateľov. To, čo sa v médiách nevyskytne, ľudí nezaujíma. To, čo sa v médiách vyskytne a ľudí teda zaujímať má, určujú majitelia a "hýbatele". Takto sa okľukou dostávame k pozadiu KTV. Viac by Vám o tejto problematike snáď prezradil Joseph Schumpeter.

Taktiež by ma zaujímalo, ako budú informácie prúdiť obojstranne. Ako sa to chce uskutočniť? To bude reportér/ka KTV behať za občanmi a pýtať sa ich na problémy, námety, návrhy ... ? A nebude to, ktoré prejavy budú odvysielané a ktoré nie, niekto dozorovať?

Nemám záujem kontaktovať KTV, pretože si myslím, že ma slušne vypoklonkujú. Prispievam tu, lebo chcem dostať otázky na niektoré odpovede a taktiež preto, aby si moje otázky niekto všimol.

S pozdravom
Návrat hore
Matchenco
Skúsený užívateľ

Založený: 06.08.2005

PríspevokZaslal: St Apr 05, 2006 5:33 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Práve som dopozeral úvodné vysielanie Kežmarskej televízie. Myslím, že dnes sa nám ukázalo to, o čom sa tu pred nedávnom diskutovalo. O neobjektívnosti informácií v novinách a obavách o neobjektívnosť KTV. Pavol Humeník jej poprial čo najmenej politiky (akoby nás nezaujímalo politické dianie v meste). Ale toto ešte nemusí byť známkou neobjektívnosti.
Najviac ma zaujala informácia o redakcii KTV, o ktorej bolo povedané, že má za úlohu vyberať vhodné témy a príspevky a formu ich spracovania. Všetci vieme čo to môže znamenať a to mi robí najväčšie starosti, preto dúfam, že naše obavy sa nepotvrdia a že KTV bude naozaj pre ľudí.

Malé zhrnutie kladov a záporov, ktoré som si dnes všimol:
Plusy - Dobrá grafika, zvučky a "kvalita obrazu"
Mínusy - Slabší zuk a moderátorka

KTV prajem čo najlepšiu službu obyvateľom Kežmarku a neustále zlepšovanie sa.
Návrat hore
booriis
Častý užívateľ

Založený: 22.04.2005

PríspevokZaslal: St Apr 05, 2006 7:47 pm    Predmet: Priznanie v premiére Odpovedať s citátom

So záujmom som si pozrel úvodné vysielanie KTV. Musím uznať, že na premiéru to bolo celkom fajn, snaha tvorcov, kameramanov i moderátorky sa nedá uprieť. Čo ma však nepríjemne prekvapilo, ba dokonca zarazilo, bolo verejné priznanie pána prednostu MsÚ v premiérovom vysielaní, že KTV bude fungovať na rovnakom princípe ako noviny Kežmarok. Teda, že bude pod kontrolou rovnakej redakčnej rady ako noviny, ktorá, citujem pána prednostu: "bude rozhodovať o vhodnosti materiálov pred ich odvysielaním." Teda - priame a "úprimné" priznanie cenzúry... Až sa mi zatajil dych...
Po vypočutí týchto slov mám teda dva odkazy pre Radu pre rozhlasové a televízne vysielanie a retransmisiu, ktorá udelila spločnosti rEhit licenciu na vysielanie KTV a ktorá je akýmsi strážcom dodržiavania platných zákonov, plurality názorov a objektivity všetkých elektronických médií, ktorým udelila licenciu:

1.) "Milá Rada, nemusíš si s Kežmarskou televíziou robiť žiadne starosti, mesto totiž zriadilo tvoju "zástupkyňu" - redakčnú radu, ktorá dá za teba pozor na všetko, čo sa bude vysielať..."

2.) A TERAZ VÁŽNE: "Milá Rada i všetci diváci KTV (ktorí môžu podávať rade podnety v prípade, že sa im vidí nejaký program v rozpore so zákonom č. 308/2000 o vysielaní a retransmisii), dávajte si veľký pozor na to, akým spôsobom bude televízia prezentovať svoje príspevky, lebo tzv. "redakčná rada" a jej pôsobenie v tomto médiu naozaj neveští nič dobré...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Admin
Administrátor fóra

PríspevokZaslal: Št Apr 06, 2006 9:35 am    Predmet: odpovede Odpovedať s citátom

ano spolocnost rehit bola zalozena kvoli sputeniu ktv, aby sa tak administrativne, uctovne aj fukcne oddelila od spolocnosti otto quelle. toto je vseobecna, verejna informacia. informacie od uzivatela shabby su spravne a dakujeme za ich presnejsie uverejnenie

obojstranne prudenie informacii: reportaze sa budu vysielat pre obcanov, ktore zozbiera ktv - to je prudenie informacii k obcanovi.
ak budu chciet obcania nieco uverejnit-ci uz oznam (nemusi to byt obrazova informacia), alebo budu mat tip na konkretny prispevok, mozu prist, alebo zatelefonovat, mailovat do ktv, kde bude informacia spracovana-to je prudenie informacii od obcana.

prudenie informacii znamena aktivitu od oboch stran, kedze ta opacna strana nema ako zistit, kde sa niektora konkretna informacia v danom case nachadza.
otazka "To bude reportér/ka KTV behať za občanmi a pýtať sa ich na problémy, námety, návrhy ... ?" je teda zle polozena. ano-aj to je moznost, avsak obcania musia ktv najprv kontaktovat.

a v ktv je vitany kazdy, kto nejakym sposobom obohati vysielanie ktv o rozne napady, navrhy a tipmi na kvalitny prispevok

tato schema sa vyuziva aj v novinach a pod.
Návrat hore
shabby
Začiatočný užívateľ

PríspevokZaslal: Po Apr 10, 2006 5:20 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Комитет Безопасности Кежмарскых Государов

Občania mesta Kežmarok sa od stredy, 5. apríla nemusia báť, že sa na ich obrazovkách zobrazia "fuj" veci. Naši ostražití a altruistickí zastupitelia sa o nás starajú priam s otcovskou láskou a posledným prejavom ich láskavej starostlivosti bolo vytvorenie redakčnej rady.

Moje vyššievyjadrené obavy sa naplnili. Mesto bude zasahovať do vysielania v KTV podobným sposobom, ako ovplvňuje dianie v novinách Kežmarok. Pán Perignáth sa to dokonca nebojí povedať otvorene v televízii.
Takto si teda obojstranné prúdenie informácií nepredstavujem. I keď redaktor zozbiera príspevky občanov, musí ich posunúť redakčnej rade na schválenie. Kvalita príspevku sa teda bude hodnotiť podľa jeho dosahu na profil primátora (či kohokoľvek redakčná rada zastupuje) v očiach prijímateľov (ktorí sa zhodou okolností kryjú s elektorátom).

Každopádne ďalej čakáme, čo okrem cenzúry nám naša-vaša televízia ukáže. Prajem všetkým veľa entuziazmu a moderátorke odporúčam popracovať na prejave.

S pozdravom
Návrat hore
milo
Začiatočný užívateľ

Založený: 28.08.2005

PríspevokZaslal: Po Máj 01, 2006 3:17 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

rad by som vedel preco na nete nie su zaznamy z rokovania mesta , v KTV to nie kazdy videl a ja by by som si to teda pozrel-kvalita nemusi byt perfektna - mali by ste si pozriet popradsku TV ako to maju spracovane na nete oni a polepsit sa
Admin
Administrátor fóra

PríspevokZaslal: Ut Máj 02, 2006 6:06 am    Predmet: odpoved Odpovedať s citátom

trpezlivost. vsetko bude Cool . v priprave je spracovanie stranky KTV aj s obrazovymi prispevkami...
Návrat hore
Deco2508
Začiatočný užívateľ

Založený: 10.07.2007

PríspevokZaslal: Ut Júl 10, 2007 1:12 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja osobne nemám možnosť si doma pozrieť KTV a ani mi to veľmi nevadí. Nakoľko som fanúšik kežmarského hokeja tak ma aspoň potešili reportáže z KTV zverejnene na YouTube.com. Aj keď niekedy by bolo dobre vidieť rokovanie naších poslancov.
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra OFICIÁLNE FÓRUM MESTA KEŽMAROK -> Téma č.5 : Kežmarská Televízia - KTV Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4
Strana 4 z 4

Prejdi na: