Obsah fóra OFICIÁLNE FÓRUM MESTA KEŽMAROK OFICIÁLNE FÓRUM MESTA KEŽMAROK
Miesto pre Vaše nápady, návrhy, názory...

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Aké sú stravovacie,ubytovacie a informačné služby v meste
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra OFICIÁLNE FÓRUM MESTA KEŽMAROK -> Téma č.3 : Cestovný ruch v Kežmarku
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Patriot
Čestný užívateľ

Založený: 09.05.2005

PríspevokZaslal: Po Nov 07, 2005 11:41 am    Predmet: Priznajme si fakt Odpovedať s citátom

shabby Napísal:
vyjadrim sa k veciam, ktore mi na tom clanku nesedia:

1) "Mládež sa chodí väčšinou zabávať do Popradu." - ani toto bohuzial nie je pravda, pretoze posledne busy z popradu chodia o pol jedenastej a dovtedy je otvorenych aj par podnikov v kk (napr. vinaren central, copacabana).

2) "je tu ťažké nájsť obchod, ktorý by mal otvorené po sedemnástej hodine" - to nie je pravda, jaccar je uz niekolko rokov otvoreny prakticky nonstop, v kk su vecierky a napr. na juhu su podnikatelia s malymi obchodmi, ktore su otvorene este dlho po sedemnastej.

3) s tou platobnou kartou je to nonsens.

4) k tym macacim hlavam - presne ako povedal, stredoveky raz, mimochodom, ked bol autor niekedy v prahe, tak tam musel vidiet to iste, a nikomu ot tam neprekaza.

1. Tak tomu sa hovorí Night life v Kežmarku!
2. Tak tomu sa hovorí Široké nákupné možnosti v Kežmarku!
3. Platobná karta v Kk - ešte to nie je to, čo by malo byť
4. Question

V Kežmarku je všetko ako sa na "euromesto" patrí, tak prečo o nás píšu také nezmysly?

Brick wall
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
shabby
Začiatočný užívateľ

Založený: 04.10.2005

PríspevokZaslal: Ut Nov 08, 2005 4:22 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Patriot, asi ide o nedorozumenie. Ja niesom proti tomu čo tvrdí autor článku (teda aspoň vo všeobecnosti), ja som chcel len poukázať na niektoré nepresnosti v článku.
Napr. s tým nightlife-om v kk: tým, čo som k nemu napísal som ho ešte znemožnil, čiže tvoja irónia je na nesprávnom mieste (hoci by som dodal, že sú v kk podniky otvorené minimálne do polnoci).
A k tým širokým nákupným možnostiam: uvedom si, že v meste so 17k obyvateľmi a kúpnou silou v regióne nemožeš čakať, že vedľa tesca postavia Aupark.

A hlavou proti múru nejdem, snažím sa na vec pozerať pragmaticky. Speak to the hand
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Patriot
Čestný užívateľ

Založený: 09.05.2005

PríspevokZaslal: St Nov 09, 2005 11:42 am    Predmet: Článok Odpovedať s citátom

V pohode!
Chcel som tiež len pragmaticky poukázať na to, že problémy tu sú a netreba pred nimi zatvárať oči a ak nejaký novinár o nich napíše, tak sa netreba hneď "uraziť". Tvoj príspevok som len využil pre jeho štruktúru v bodoch na vyjadrenie svojho názoru. Cool

Priamo k problémom:
Súhlasím, že stavať aupark v kk asi nemá zmysel. Ale fakt je ten, že veľa Kežmarčanov predstavuje nejakú kúpnu silu, ale svoje peniaze míňajú v Poprade prípadne inde. Môj osobný pocit je ten, že podnikatelia v KK si jednoducho neveria. Uvediem príklad: ešte pred nedávnom sa mohlo zdať, že donášková služba pizze je v KK luxus. Po otvorení prvej a jej úspechoch sa ich hneď objavilo niekoľko.
Myslím že s nočným životom je to podobné.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
shabby
Začiatočný užívateľ

Založený: 04.10.2005

PríspevokZaslal: Pi Nov 11, 2005 6:19 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Urazenie tam nebolo, je to okay.

A čo sa tých problémov týka, dve poznámky.

Na jednej strane súhlasím s tým, že podnikatelia sú málo priebojní, leniví, pohodlní.

A druhá vec je tá malomestská atmosféra, ktorú cítil aj autor článku a ktorá tu je latentne prítomná a ovplyvňuje konanie ľudí. Napríklad pri tých podnikateľoch. Majú svoje obchodíky, fungujú im 5, 10 rokov, majú svoju stálu klientelu, zabezpečujú im slušné živobytie, akú-takú sociálnu pozíciu a konečne: istotu a pokoj. Tu by som videl základný problém. Jednoducho načo sa púšťať do niečoho riskantného keď to, čo mám, mi úpne stačí. A oni do tých riskov nie sú ani tlačení, pretože nemajú konkurenciu, a ak sa vyskytnú viaceré obchody s podobnými sužbami, vačšinou sa dopĺňajú alebo vytvárajú "kartely" (viď napr. cena masa v masiarniach).
Prirodzene, možeš oponovať príkladom pizze, ale podľa mňa to bola len diera v ponuke, podobných sa podľa mňa vyskytne veľmi málo. Rozvoj v podnikaní je preto možný v už existujúcich službách.

Tu može dojsť aj k zacykleniu. Nízka kúpna sila nie je schopná udržať nad vodou viacerých v jednej branži, takže prípadná konkurencia by sortiment nerozšírila ale rozpútala by boj o prežitie, v ktorom by jeden prehral a potom by nastal dnešný status quo.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra OFICIÁLNE FÓRUM MESTA KEŽMAROK -> Téma č.3 : Cestovný ruch v Kežmarku Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3
Strana 3 z 3

Prejdi na: