Obsah fóra OFICIÁLNE FÓRUM MESTA KEŽMAROK OFICIÁLNE FÓRUM MESTA KEŽMAROK
Miesto pre Vaše nápady, návrhy, názory...

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Blíži sa trh remesiel - EĽRO....
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra OFICIÁLNE FÓRUM MESTA KEŽMAROK -> Téma č.3 : Cestovný ruch v Kežmarku
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Kežmarčan
Čestný užívateľ

Založený: 29.04.2005

PríspevokZaslal: St Jún 01, 2005 9:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ad miro: Bolo by asi dosť milné považovať sa za jediných, avšak treba podotknúť, že tento myšlienka tohto festivalu sa v Kežmarku prvýkraát, ak sa nemýlim realizovala v roku 1968 ! K tomu by sa však mali vyjadriť povolanejší.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Patriot
Čestný užívateľ

Založený: 09.05.2005

PríspevokZaslal: Št Jún 02, 2005 9:05 am    Predmet: Konkurencne festivaly Odpovedať s citátom

Myslim ze od tzv. konkurencnych festivalov by sme sa mohli poucit. Napr. uz v tolko spominanej propagacii, v sprievodnych kulturnych programoch a pod. Nemam tym ale na mysli kopirovanie, pretoze uspesnost zavisi aj od originality a kreativity. Ake maju skusenosti s podobnymi akciami napr. nase partnerske mesta ? A ako je propagovany festival na veltrhoch cestovneho ruchu?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Admin
Administrátor fóra

Založený: 12.04.2005

PríspevokZaslal: Št Jún 02, 2005 9:26 am    Predmet: elro Odpovedať s citátom

Nie je nam zname, ako postupuje ine partnerske mesta, ale napr. kupiskis ma svoje akcie propagovane podobne regionalne ako kezmarok. co sa tyka prezentacie ELRA na podujatiach o CR: Toho roku sa konal v Inchebe dalsi rocnik ITF Slovakiatour 22. - 23. 1. 05, kde mesto malo aktivnu ucast v podobe stanku. cast stanku bola vyhradena tomuto podujatiu a cely stanok sa niesol v tomto duchu. kazdemu reporterovi a zaujemcovi o informacie, boli tieto podane. medziinym aj zahranicnym. zaujem o toto podujatie bol. dalej agentura RRA-Tatry Spiš zastupovala mesto a ELRO v prahe, kde bol prezentovany aj projekt Slovenske kralovske mesta, kde bola vysoka ucast ako domacich tak i zahranicnych navstevnikov. (rok 2005)
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Kežmarčan
Čestný užívateľ

PríspevokZaslal: Ut Jún 07, 2005 10:23 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

EĽRO od tohto ročníka dvíha cenu vstupu o 30 Sk, podľa mňa opodstatnene v porovnaní s inými podobnými festivalmi. Avšak slepo budem rád veriť, že za tých 30 korún naviac ľudia dostanú dôstojný nočný piatkový a sobotný program, predstavia sa nám remeselníci aj iných krajín Európy, keďže festival má v názve EURÓPSKE, a i napriek tomu tu máme každoročne 2-3 remeselníkov z inej krajiny nez Slovensko. O propagácii som už písal, pravdou je, že som v Tatrách videl pár plagátov, čo je v poriadku, no sústredil by som sa v nie poslednom rade na aspoň 1 celoslovenského mediálneho partnera okrem SRO. Trnom v oku na -festivale ľudových remesiel- mi a verím, že nielen mne ostáva Syrársky trh, ktorý podľa mňa nemá NIČ spoločné s jeho myšlienkou, keďže sa tam predávajú hotové výrobky mliekarní...
Návrat hore
Patriot
Čestný užívateľ

PríspevokZaslal: St Jún 08, 2005 9:15 am    Predmet: Syrarsky trh Odpovedať s citátom

Mne sa myslienka syrarskeho trhu velmi paci, len tiez neviem, ci prave na elre. Po starostlivej priprave by mohol byt syrarsky trh v Kezmarku samostatne podujatie, ktore by kludne mohlo mat europske rozmery. Mohli by tu byt prezentovane mliekarne a farmy so svojimi mliecnymi specialitami z celej Europy. Myslim ze kvalitou by sa nase syry urcite vynimali. Podujatie by mohlo byt urcene pre laicku, ale aj pre odbornu verejnost. Ale zatial som rad, ze syrarsky trh funguje aspon v takej podobe, v akej funguje. Inak v Kezmarskych novinach som sa docital, ze plagaty na ELRO su na velmi dobrej urovni. Nuz, kolko ludi, tolko nazorov. Rolling Eyes
Návrat hore
Kežmarčan
Čestný užívateľ

PríspevokZaslal: Pi Júl 08, 2005 9:08 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Vo stvrtok som v noci absolvoval predstavenie Krvavé dejiny v hrade. Už niekoľko rokov sa zúčastňujem týchto prehliadok, tá včerajšie bola podľa môjho názoru asi druhou najlepšou od prvého ročníka, ktorý bol neopakovateľný. Tak, či tak každoročne obdivujem prácu ľubických divadelníkov, ktorí si zaslúžia minimálne obdiv a tiež nemožno opomenúť zamestnancov Múzea v Kežmarku. Je skvelé, že niekto dokázal stvárniť dejiny v pre diváka tak atraktívnej forme. Ak si aspoň zopár Kežmarčanov pri tom uvedom v akom na históriu a pamätihodnosti bohatom meste a z toho i vyplvývajúcu perspektívu žijú. Práve Kežmarčanov spomínam vzhľadom na ,,hrdosť´´ s akou sa priznávajú k tomu, že sú Kežmarčanmi. Držím palce v kreativite do ďalších ročníkov.
Návrat hore
Patriot
Čestný užívateľ

PríspevokZaslal: Pi Júl 08, 2005 9:35 am    Predmet: Krvavé dejiny Odpovedať s citátom

Myslím, že program Krvavé dejiny, resp. spojenie divadelníkov a Múzea v hrade by bolo dobré aj mimo festival. Ak by sa takéto prehliadky konali aspoň cez víkendy, určite by to pomohlo cestovnému ruchu v meste. Spoznávanie histórie formou zážitkov je určite záživnejšie, ako vstrebávať kvantá informácií. Myslím, že je to jedna z foriem, akým smerom by sa mal cestovný ruch v meste uberať. Ak by sa programy dobre spropagovali, určite by nebola núdza o návštevníkov. Idea
Ex teatro a Múzeum v KK - Len tak ďalej!!!!!!!!!!
Návrat hore
Admin
Administrátor fóra

Založený: 12.04.2005

PríspevokZaslal: Po Júl 11, 2005 6:27 am    Predmet: DIVADLO Odpovedať s citátom

tato myslienka bola uz otvorena. vsetko brzdia ako inac peniaze. Crying or Very sad kostymy sa musia poziciavat a aj dalsie naklady (scena, energie a pod.) nedovoluju takuto prevadzku. avsak do buducna sa pocita aj s touto alternativou.
Návrat hore
Patriot
Čestný užívateľ

PríspevokZaslal: Po Júl 11, 2005 11:05 am    Predmet: ELRO Odpovedať s citátom

Tak a je po festivale. Tému môžeme premenovať na "Bol trh remesiel - ELRO" a zároveň môžeme vyjadrovať pocity a postrehy z festivalu Idea . Myslím, že nálada bola výborná napriek nepriazni počasia. Stretlo sa tam opäť množstvo ľudí, ktorí si mali čo povedať a hlavne mali čo vidieť. Na druhej strane si myslím, že tento ročník mal príliš málo inovácií, dokonca aj nejaké nedostatky. Snáď sa príliš vsádza na tradíciu. Myslím že kedykoľvek a kdekoľvek môže aj bez tradície vzniknúť festival, ktorý svojimi rozmermi a kvalitou predbehne EĽRO. Možno až to naštartuje proces zmien. Nie nadarmo sa hovorí, že práve konkurencia posúva kvalitu dopredu!
Napriek tomu som hrdý, že máme v meste takéto podujatie! Very Happy. Aké sú postrehy ostatných členov fóra Question
Návrat hore
Kežmarčan
Čestný užívateľ

PríspevokZaslal: Po Júl 11, 2005 4:01 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Problém pomalého, resp. žiadneho napredovania EĽRO som už x-krát rozoberal s mnohými ľuďmi. I napriek tomu, že drvivá väčšina Kežmarčanov je presvedčená o jeho stagnácii, organizátori sú spokojní. Namieste je však tiež otázka pre koho vlastne tento festival je, keďže tí ktorí prídu na festival po po prvý či druhýkrát podľa mňa spokojní sú. A to je tiež dôležitý poznatok. Patriot to dobre vystihol s konkurenciou. Opakujúcim sa problémom typickým pre tento festival je jeho celoslovenská propagácia, resp. takmer dokonale utajenie tohto festivalu. Okolitý región a aj východné Slovensko je pokryté celkom dobre, avšak väčšina ľudí v ostatných častiach Slovenska ani len netuší čo EĽRO je. Rádio Regina má predpokladám dosť veľkú počúvanosť, avšak je množstvo ľudí, ktorí si SRO nenaladia ako je rok dlhý. Preto je podľa mňa nevyhnutné mať aspoň jedného celoslovenského komerčného mediálneho partnera, alebo propagáciu trebárs na STV. K programu. Koncertov v drevenom kostole nezúčastnil, čo ľutujem, keďže považujem tieto koncerty za veľmi dobrú hodnotnú súčasť programu. Tiež celkom dobrým výberom bola Zuzana Smatanová. Záhadou pre mňa asi navždy ostane, čo má spoločné Syrársky trh s remeselnou výrobou, ale s privretými očami to možno prehliadnuť. Poslednou pripomienkou, ktorú spomeniem je medzinárodné zastúpenie v radoch remeselníkov. Je tak náročné zabezpečiť účasť remeselníkov z viacerých európskych krajín ? Akým spôsobom sa získava počet návšetvníkov EĽRO ?
Návrat hore
Kežmarčan
Čestný užívateľ

PríspevokZaslal: Po Júl 11, 2005 4:13 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

A ešte niečo, EĽRO rok čo rok dokazuje, že nebolo dvakrát rozumné pri ostatnej rekonštrukcii Hlavného námestia smerom od radnice k hradu,nerešpektovanie jeho pôvodnej podoby z minulosti. Vtedajšia podoba bola priestranná a ponúkala široké využitie priestoru, kým súčasná výtvára obmedzený priestor a opticky sa námestie zmenšilo. Najväčšmi sa to prejavuje práve na EĽRO. Škoda.
Návrat hore
booriis
Častý užívateľ

Založený: 22.04.2005

PríspevokZaslal: Ut Júl 12, 2005 11:30 am    Predmet: Dva dni po... Odpovedať s citátom

Tohtoročné EĽRO ma určite nesklamalo, ale ani niejak výrazne pozitívne neprekvapilo. Proste "klasika". Malým posunom dopredu v oblasti programu v rámci nočných zábav považujem, že sme prešli od dedinskej zábavy typu Senzus k mladým talentom ako napr. Z. Smatanová či finalisti SuperStar (aj keď sa obávam, že onedlho budú aj tieto vychádzajúce hviezdy pre Kežmarok "pridrahé" a opäť sa vrátime o pár rôčkov dozadu...). Inak, myslím, že festival bol organizačne zabezpečený veľmi dobre, za čo všetká česť organizátorom. Klobúk dolu aj pred divadelníkmi z Ľubice, ktorí podávali heroické výkony v dvoch predstaveniach po celé tri dni. Bol som osobne na Krvavých dejinách a musím povedať, že zasa raz jedno vydarené dielko. Gratulujem a ďakujem. Držím palce pani riaditeľke múzea a celému jej kolektívu, aby im vyšiel projekt na javisko a hľadisko na hradnom nádvorí, aby aj to ožilo v budúcich ročníkoch EĽRO nielen "mliekom a parenicami", ale aj hodnotnou kultúrou.

P. S.: Veľmi ma pobavilo ukrytie jednej z mincí, ktoré návštevníci hľadali pomocou indícií. Bola ukrytá v kancelárii riaditeľa festivalu niekde na ráme obrazu. Bol by som ohromne zvedavý, kto ju našiel, keďže si neviem predstaviť hordu za pokladom bažiacich ľudí, ktorí p. Melikantovi snoria v kancelárii... Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kežmarčan
Čestný užívateľ

PríspevokZaslal: Ut Júl 19, 2005 11:50 am    Predmet: Odpovedať s citátom

K propagácii EĽRO som sa už viackrát vyjadroval, no zarážajúci je prístup i druhej strany. EĽRO je najväčším festivalom svojho druhu na Slovensku a so svojou náštevnosťou môže konkurovať i rôznym iným najvýznamnejším podujatiam. Ignorancia slovenských médii počas tohto ročníka dosiahla svoj vrchol, keď venovali EĽRO menej než minimálny priestor vo svojom spravodajstve. Paradoxné je to v porovnaní s inými omnoho menšími porovnateľnými podujatiami, ktoré zaplavujú naše obrazovky.
Návrat hore
Patriot
Čestný užívateľ

PríspevokZaslal: St Júl 20, 2005 8:51 am    Predmet: propagácia Odpovedať s citátom

No možno je to práve propagáciou. Ak sa zanedbá, ľudia sa o festivale nedozvedia. A médiá možno neradi míňajú prostriedky na také akcie, ktoré sú málo známe a budú mať nízku sledovanosť. Je to priestor hlavne pre verejnoprávnu televíziu. Tá tu bola minulý rok. Surprised
Návrat hore
SevcikM
Začiatočný užívateľ

Založený: 23.04.2005

PríspevokZaslal: Po Mar 06, 2006 5:27 pm    Predmet: Historický trh Odpovedať s citátom

Kežmarčan Napísal:
Ad miro: Bolo by asi dosť milné považovať sa za jediných, avšak treba podotknúť, že tento myšlienka tohto festivalu sa v Kežmarku prvýkraát, ak sa nemýlim realizovala v roku 1968 ! K tomu by sa však mali vyjadriť povolanejší.

Nie v roku 1968 (aspoň také info nemám), ale v roku 1969 sa v Kežmarku uskutočnil Historický trh. Prečítajte si spomienky pani Nory Baráthovej alebo si pozrite fotografie.
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra OFICIÁLNE FÓRUM MESTA KEŽMAROK -> Téma č.3 : Cestovný ruch v Kežmarku Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3  Ďalší
Strana 2 z 3

Prejdi na: