Obsah fóra OFICIÁLNE FÓRUM MESTA KEŽMAROK OFICIÁLNE FÓRUM MESTA KEŽMAROK
Miesto pre Vaše nápady, návrhy, názory...
 
 FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Diskusia TU.
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
 
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra OFICIÁLNE FÓRUM MESTA KEŽMAROK -> Téma č.6 : Kežmarské kasárne
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Admin
Administrátor fóra


Založený: 12.04.2005
Príspevky: 130

PríspevokZaslal: Ut Jún 07, 2005 6:05 am    Predmet: Diskusia TU. Odpovedať s citátom

Vaše návrhy, nápady, myšlienky súvisiace s využitím tohto objektu po opustení armádnymi zložkami.

BUDOVA ŠTÁBU (budova č. 1)

Rozľahlá dvojpodlažná budova umiestnená pozdĺž hlavnej cesty Michalská pri súčasnom hlavnom vchode do komplexu kasární. Budova slúžila ako sídlo veliteľstva vojenského útvaru, v prízemí pravého krídla sa nachádzali priestory jednej z výcvikových rôt, na prízemí ľavého krídla bol umiestnený vchod do celého areálu a kancelárie dozorného útvaru (č. 2). Ostatné priestory slúžili ako kancelárie. Hlavný vchod poskytoval prístup k centrálnemu schodisku, ktoré viedlo postupne až do povalových priestorov. Sociálne zariadenia sa nachádzajú na prvom (WC, umývadlá, sprcha) aj na druhom (2x WC a umyváreň) poschodí. Priestory bývalej výcvikovej roty a dozorného útvaru majú vlastné sociálne zariadenia.
Podlahy sú v niektorých priestoroch parketové, v iných sú tvorené linoleom. V troch kanceláriách sa zachovali funkčné kachle (bývalé kancelárske priestory veliteľa útvaru), vo všetkých priestoroch (rovnako ako v celom areáli vojenského útvaru) bolo vykurovanie riešené ústredným kúrením (zabezpečované útvarovou kotolňou).

BUDOVY UBYTOVNÍ (č. 3, 4, 5)

Tri pomerne rozmerné budovy stojace pri ceste Michalská priamo v blízkosti priľahlého chodníka; k tejto ceste sú však znížené a stoja približne tri metre pod jej úrovňou. Budovy ubytovní majú pôdorys v tvare písmena H a sú dvojpodlažné. Slúžili ako ubytovacie priestory pre vojakov základnej služby a okrem ubytovacích priestorov majú teda aj príslušné zázemie, ako sociálne zariadenia, sprchy a pod. Všetky tri budovy sú v nevyhovujúcom technickom stave a ich rekonštrukcia je nutná.

KUCHYNSKO-JEDÁLENSKÝ BLOK (č. 6)

Dvojpodlažná budova, v ktorej bola umiestnená kuchyňa a jej zázemie (skladovacie priestory pre potraviny a pod., ) a miestnosti jedální pre vojenských profesionálov, vojakov základnej služby aj pre občianskych zamestnancov. Budova má z dôvodu svojej funkcie aj rampový prístup pre dodávateľov potravín. V jednej z miestností jedální sa nachádza krb. Priamo k budove prilieha aj kotolňa so spalovňou. Kotolňa slúžila na vykurovanie areálu kasární.

BUDOVA KULTÚRNO-ŠPORTOVÉHO CENTRA (č. 12)

Budova sa nachádza v blízkosti rieky Poprad. Z hľadiska občianskeho využitia patrí jednoznačne k najlukratívnejším objektom bývalého vojenského útvaru. Budova je jednopodlažná, v miestnosti telocvične sa nad hľadiskom nachádza niekoľko malých miestností na vyvýšenom poschodí. Je vo vyhovujúcom technickom stave. Vstupov do budovy je niekoľko, hlavný vchod umožňuje prístup do vestibulu. Podlahové obklady sú tu tvorené lešteným kameňom. Z vestibulu je možné priamo vstúpiť do väčšiny dôležitých miestností v kultúrno-športovom centre.
Kinosála disponuje zaťahovateľným mechanizmom pre miesta na sedenie umožňujúcim premenu kinosály na veľkú miestnosť s pódiom (usporiadavanie spoločenských akcií, plesov a pod.). Podlaha je parketová, pódium taktiež. V minulom období bola kinosála využívaná v obrovskej miere - bývalý vojenský útvar ju často prepožičiaval mnohým kultúrnym organizáciám a záujmovým spolkom, ktoré v nej usporadúvali stretnutia, výročné plesy alebo rôzne súťaže.
Veľká telocvičňa má úplné doplnkové zázemie - miestnosť pre skladovanie športových potrieb, miestnosť na prezliekanie športovcov, sociálne zariadenia vrátane spŕch a sauny. V samotnej telocvični je vzostupné hľadisko a niekoľko menším priestorov na vyvýšenom podlaží. Aj telocvičňa bola využívaná často a mnohými organizáciami, vrátane Združenej umeleckej školy, ktorá telocvičňu niekoľko rokov využívala ako miesto pre pravideľné vyučovanie telesnej výchovy.
Ďalej sa v budove kulturno-špotového centra nachádzajú dve miestnosti bývalej knižnice. Sú menších rozmerov, majú veľké presvetlenie. V budove sa nachádzajú aj sociálne zariadenia, bývalá miestnosť malej predajne občerstvenia a k dispozícii je aj kuchynka.

SKLADY POHONNÝCH HMÔT (č. 13, 15)

Budovy v priestoroch automobilového parku. Jedna z budov slúžila na uskladnenie pohonných hmôt, druhá na jej výdaj.

BUDOVY GARÁŽÍ (č. 16 – 20)

Päť budov slúžiacich na zagarážovanie vojenskej techniky (nákladné automobily V3S a pod.). Budovy sú v pomerne zachovalom stave.

UČEBNÝ BLOK A (č. 23)

Jednoduchá trojpodlažná budova odĺžnikového pôdorysu s plochou strechou. Vstup do budovy je umožnený hlavným vhodom z prednej strany, poprípade bočným vchodom zo strany budovy. Vzhľadom k pôvodnému účelu stavby (učebne) sú miestnosti presvetlené, v poslednej etape existencie vojenského útvaru boli v učebnom bloku A umiestnené kancelárske priestory. Celá budova je pozdĺžne rozdelená chodbou prebiehajúcou vždy celým podlažím, na chodby vedú vchody (na prízemí) a jediné - centrálne schodisko. Podlahy sú tvorené linoleom. Sociálne zariadenia sa nachádzajú na 1. aj 2. poschodí a boli v nedávnom období kompletne rekonštruované.

UČEBNÝ BLOK B (č. 24)

Podobný objekt, ako učebný blok A. V budove bolo umiestnených niekoľko učební a taktiež kancelárie.

UČEBNÝ BLOK C (č. 25)

Podobný objekt, ako učebný blok A. Účel ostal zachovaný, v budove sa nachádzali učebne, v neskoršom období aj niekoľko kancelárií.

Učebné bloky A, B, a C spolu vytvárajú priestor bývalého nástupiska kasární.

ZDRAVOTNÍCKE STREDISKO (č. 26)

Dvojpodlažná budova pri ceste Michalská, na rozdiel od budovy štábu je od komunikácií (hlavná cesta Michalská a priľahlý chodník) o niečo vzdialenejšia; z prednej - vchodovej - strany budova zdravotníckeho strediska susedí s malým hájovým parčíkom (pôvodne cvičisko stráží). Vchod do budoby vedie priamo ku schodisku. Na vyvýšenom prízemí sa nachádzali ambulancie všeobecného lekára (2 miestnosti a čakáreň) a zubného lekára (2 miestnosti a čakáreň), pri schodisku aj zázemie dozorného budoby. V hornom podlaží sa nachádzala kancelária lekára a priestory lôžkovej časti ošetrovne. Budova je v dobrom technickom stave.

BUDOVA ROTY ZABEZPEČENIA VELENIA (č. 27)

Menšia budova v blízkosti zdravotníckeho strediska. Dvojpodlažná budova slúžila na ubytovanie vojakov základnej služby patriacich k rote zabezpečenia velenia útvaru. Budova je pomerne zachovalá.

BUDOVY SKLADOV (č. 21, 22, 7, 29)

Skladové budovy s hangárovými priestormi, kanceláriami a zázemím (WC) slúžili ako sklady na materiál rôzneho druhu – výstroj vojakov, ich základná výbava, kancelárske potreby a pod. Sú prízemné, umožňujú však skladovanie taktiež v povalových priestoroch.

KOMUNIKÁCIE

Jednotlivé budovy kasární sú prepojené asfaltovými cestami; komunikácie v rámci bývalého vojenského komplexu majú vyhovujúcu úroveň. V priestore medzi učebnými blokmi sa nachádza voľný vyasfaltovaný priestor bývalého nástupiska. Most cez rieku Poprad spája oba brehy v blízkosti kultúrno-športového centra.

http://www.kezmarok.sk/grafika/kasarne.jpg


Naposledy upravil Admin dňa St Aug 02, 2006 2:42 pm, celkom upravené 2 krát
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Patriot
Čestný užívateľ


Založený: 09.05.2005
Príspevky: 103
Bydlisko: Kežmarok

PríspevokZaslal: Pi Jún 10, 2005 9:40 am    Predmet: kasarne Odpovedať s citátom

V akom časovom období by mala armáda opustiť tento objekt Question Opustí ho úplne Question
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Admin
Administrátor fóra


Založený: 12.04.2005
Príspevky: 130

PríspevokZaslal: Pi Jún 10, 2005 9:48 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Vsetky informacie su v neoficialnej rovine pochopitelne. kasarne by mali byt prazdne za 2 roky a budu opustene podla neoficialnych zdrojov uplne.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Patriot
Čestný užívateľ


Založený: 09.05.2005
Príspevky: 103
Bydlisko: Kežmarok

PríspevokZaslal: Pi Jún 10, 2005 10:13 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Dovtedy mozeme na fore "vykonstruovat" co s nimi Laughing
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
vlado
Anonymný

PríspevokZaslal: Ne Júl 17, 2005 9:22 pm    Predmet: kasarne Odpovedať s citátom

Len aby nevystahovali romov s centra mesta do kasarni,v popradke by plavali všetky ich odpadky.
Návrat hore
Patriot
Čestný užívateľ


Založený: 09.05.2005
Príspevky: 103
Bydlisko: Kežmarok

PríspevokZaslal: St Júl 20, 2005 9:33 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Také návrhy sa už objavili!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Admin
Administrátor fóra


Založený: 12.04.2005
Príspevky: 130

PríspevokZaslal: St Júl 20, 2005 8:45 pm    Predmet: Romovia Odpovedať s citátom

V ziadnom pripade sa neuvazuje s vystahovanim romov do objektu kasarni. iste kazdy uzna, ze by to bolo neefektivne vyuzitie priestoru. skor by tam malo vzniknut skolske mestecko, obytna zona, alebo nakupne centrum+zabava Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Patriot
Čestný užívateľ


Založený: 09.05.2005
Príspevky: 103
Bydlisko: Kežmarok

PríspevokZaslal: Št Júl 21, 2005 9:19 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Ja by som sa priklonil skôr k tomu nákupnemu centru a zábave. Nejake budovy samozrejme aj pre školy, ak je treba. Je to aj dobrý priestor pre ubytovacie zariadenia, ktoré v meste pre rozvoj cestovného ruchu chýbajú najviac. Anxious
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Pepo
Začiatočný užívateľ


Založený: 15.07.2005
Príspevky: 4
Bydlisko: KK

PríspevokZaslal: Ut Aug 23, 2005 12:34 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Zrobíme tam predsa dlho očakávanú plaváreň,tzv.KVAKVASITY 2 Twisted Evil
_________________
Jou Menna
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
shabby
Začiatočný užívateľ


Založený: 04.10.2005
Príspevky: 15
Bydlisko: Kežmarok

PríspevokZaslal: Ut Okt 04, 2005 3:10 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Citácia:
Je to aj dobrý priestor pre ubytovacie zariadenia, ktoré v meste pre rozvoj cestovného ruchu chýbajú najviac.


hmm, patriot, neviem sice aka je vytazenost existujucich ubytovacich zariadeni v KK, ale nemyslim si ze by praskali vo svikoch a bolo by potrebne pristavit dalsie.

a este by som rad vedel, co si admin (resp. kompetentni) predstavuje pod skolskym mesteckom, to sa tam akoze maju koncentrovat (stahovat) vsetky skoly? a co potom s existujucimi budovami skol?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Patriot
Čestný užívateľ


Založený: 09.05.2005
Príspevky: 103
Bydlisko: Kežmarok

PríspevokZaslal: Pi Okt 07, 2005 8:52 am    Predmet: ubytovacie zariadenia Odpovedať s citátom

No tiez si nemyslim, ze by bolo v ubyt. zariadeniach plno. Ale je to podľa mňa aj otázka kvality. Kým napr. Hotel Štart zýva prázdnotou (čo je fakt škoda na taký areál), pri hoteli Club stále vidieť motať sa nejakých turistov. (Zrejme jediných, čo prespávajú v Kežmarku Rolling Eyes ) Najlepšie by bolo spraviť prieskum (čo sa vo vyspelých centrách cestovného ruchu robí) obsadenosti zariadení a získali by sme veľa užitočných informácií - obsadenosť, vekové zloženie turistov, ich pôvod, nároky na kvalitu atď... Robí niekto niečo také v Kežmarku (napr. TIK)? Pretože kým u nás turisti nebudú prespávať, tak Kežmarok bude vždy len zastávkou na ich výletoch.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Admin
Administrátor fóra


Založený: 12.04.2005
Príspevky: 130

PríspevokZaslal: Pi Okt 07, 2005 1:30 pm    Predmet: KASARNE Odpovedať s citátom

to skolske mestecko: jednalo by sa o sustredenie skol a internatov + roznych zariadeni suvisiacich so vzdelavanim do jedneho arealu. skoly v kezmarku su niektore v havarijnom stave,alebo pred nutnou rekonstrukciou, zateplovanim a pod. par ich je aj v najme.. toto by pomohlo vyriesit viacero problemov. a k tomu by sa mohlo pridruzit par sportovisk, haly. ... podobne na styl "campus v USA"..
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
kk
Anonymný

PríspevokZaslal: St Mar 15, 2006 12:17 am    Predmet: Odpovedať s citátom

pepo tak sa realizuj ak maš na to ale spolu z plavarňou musiš myslieť aj
na parkovanie ak si nezabudol kasarne su pri hlavnej cesťe.môj nazor je ak sa ti to podari klobuk dole.
Návrat hore
kk
Anonymný

PríspevokZaslal: St Mar 15, 2006 12:21 am    Predmet: Odpovedať s citátom

patriot a na čo chceš tich ľudi nalakať.
veď tu nič nieje !!!
Návrat hore
Patriot
Čestný užívateľ


Založený: 09.05.2005
Príspevky: 103
Bydlisko: Kežmarok

PríspevokZaslal: St Mar 15, 2006 10:38 am    Predmet: kasarne Odpovedať s citátom

Dobrá poznámka, že tu nič nie je. Niečo predsa - obrovský priestor (na kežmarské potreby), veľa budov, kinosála atď. Je to veľký potenciál pre komerčné centrum. Ale samozrejme bez investícií do rekonštrukcií to nebude ono. Confused
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Zobraziť príspevky z predchádzajúcich:   
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra OFICIÁLNE FÓRUM MESTA KEŽMAROK -> Téma č.6 : Kežmarské kasárne Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku 1, 2  Ďalší
Strana 1 z 2

 
Prejdi na:  
Nemôžete odosielať nové témy do tohto fóra
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete hlasovať v tomto fóre


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group