Obsah fóra OFICIÁLNE FÓRUM MESTA KEŽMAROK OFICIÁLNE FÓRUM MESTA KEŽMAROK
Miesto pre Vaše nápady, návrhy, názory...

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Nápady a návrhy....
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra OFICIÁLNE FÓRUM MESTA KEŽMAROK -> Téma č.8 : Webová stránka www.kezmarok.sk
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Patriot
Čestný užívateľ

Založený: 09.05.2005

PríspevokZaslal: Št Nov 24, 2005 11:41 am    Predmet: rámce Odpovedať s citátom

Stránka kezmarok.sk mi začína pripadať trochu neprehľadná. Šarapatu robia aj rámce - napr. skúste zadať do googlu kežmarok, tesco a ak kliknete na výsledok, stránka sa zobrazí bez menu.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Admin
Administrátor fóra

Založený: 12.04.2005

PríspevokZaslal: Pi Nov 25, 2005 7:42 pm    Predmet: stranka Odpovedať s citátom

po kliknuti na odkaz sa stranka zobrazila korektne (maxthon prehliadac), ale vieme, ze nie vsetky prehliadace podporuju rovnako ramce. stranka je vsak navrhnuta takto.. co sa tyka tej neprehladnosti, dalo by sa konkretnejsie? co vadi? co by mohlo byt inac? Wink
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Anonymný

PríspevokZaslal: Ne Nov 27, 2005 4:38 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Patriot Napísal:
... majú malú výpovednú lehotu...

pravdepodobne "hodnotu" Very Happy
Návrat hore
Anonymný

PríspevokZaslal: Ne Nov 27, 2005 4:53 am    Predmet: Re: stranka Odpovedať s citátom

Admin Napísal:
po kliknuti na odkaz sa stranka zobrazila korektne (maxthon prehliadac), ale vieme, ze nie vsetky prehliadace podporuju rovnako ramce. stranka je vsak navrhnuta takto.. co sa tyka tej neprehladnosti, dalo by sa konkretnejsie? co vadi? co by mohlo byt inac? Wink

1. jednotny vzhlad stranok. napriklad tato diskusia ma z hlavnou strankou spolocne iba logo (erb)
2. vytvorit web ktory sa korektne zobrazi aj v inych prehliadacoch ako IE dbat na to aby stranka splnala standarty (http://validator.w3.org - najdenych 6 chyb)
Návrat hore
Anonymný

PríspevokZaslal: Ne Nov 27, 2005 5:02 am    Predmet: Re: stranka Odpovedať s citátom

Admin Napísal:

4. co takto opravit tlacitko 'novetema' na 'nova tema'?
5. admin by nemal sugerovat IE nadstavbu pretoze on ju pouziva na validaciu vzhladu, no mal by sa opytat aky prehliadac pouziva pisatel prispevku, nainstalovat ho a overit vzhlad... Wink
Návrat hore
ta2
Anonymný

PríspevokZaslal: Po Nov 28, 2005 4:59 pm    Predmet: haha Odpovedať s citátom

tolko srandy na jednom mieste som dlho necital. pred dvoma rokmi sme riesili, ze tam nie je ani len aktualne dianie v meste, teraz ze je nejaky blby napis zly. ale to je vecna nespokojnost nas ludi. mozme byt radi, ze stranka kezmarku konecne nabrala spravny smer a nehandrkovat sa kvoli banalitam. na slovensku scifi.
Návrat hore
Matchenco
Skúsený užívateľ

Založený: 06.08.2005

PríspevokZaslal: Po Nov 28, 2005 5:03 pm    Predmet: Re: haha Odpovedať s citátom

ta2 Napísal:
tolko srandy na jednom mieste som dlho necital. pred dvoma rokmi sme riesili, ze tam nie je ani len aktualne dianie v meste, teraz ze je nejaky blby napis zly. ale to je vecna nespokojnost nas ludi. mozme byt radi, ze stranka kezmarku konecne nabrala spravny smer a nehandrkovat sa kvoli banalitam. na slovensku scifi.

Tak to to vobec nieje pravda! Preco by sme mali byt radi "ze je aspon nejaka stranka"? Nehovorim, ze je zla, prave naopak, ale preco ju stale nezlepsovat? Preco by sme mali ostat stale na rovnakej urovni? Ale to je problem nas ludi. Radsej ostat rovnako "zaostali" ako doteraz a nic na tom nemenit. Na Slovensku sci-fi.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Matchenco
Skúsený užívateľ

Založený: 06.08.2005

PríspevokZaslal: Po Nov 28, 2005 5:04 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Kedy bude ďalší chat s primátorom?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Admin
Administrátor fóra

PríspevokZaslal: Po Nov 28, 2005 5:07 pm    Predmet: komentar Odpovedať s citátom

"problem c.1" : co takto opravit tlacitko 'novetema' na 'nova tema'? a
"problem c.2" : jednotny vzhlad stranok. napriklad tato diskusia ma z hlavnou strankou spolocne iba logo (erb)

sa riesit nebudu, kedze tato stranka bezi na platforme phpbb, ktora je standardizovana a nema zmysel ju pracne prerabat a prist o rozne funkcie, ktore by sa takto museli z fora odstranit. existuje mnozstvo skinov na toto forum, avsak kedze si uzivatelia zvykli na tento vzhlad, nie je potrebne ho zmenit.

co sa tyka zobrazovanie stranky, nie je mozne vytvorit stranku, ktora by sa zobrazovala v kazdom prehliadaci korektne, kedze kazdy ma ten svoj standard. museli by sa vytvorit kaskadove styly, aby sa tymto problemom predislo. to by bolo casovo narocne vzhladom k uz fungujucej stranke.

co sa tyka prehliadaca, nikde sme neuviedli, ze IE alebo *Maxthon su prehliadace, pod ktorymi validujeme kod a bezanie stranky.

a kedze tvorbou stranky sa zaobera jediny clovek, ktory ma okrem tejto prace este aj ine kazdodenne uradne zalezitosti, poprosime kazdeho uzivatela o take male ospravedlnenie, ze nie je stranka v absolutnej dokonalosti. o nedostatkoch vieme a snazime sa ich odstranovat. momentalne je vsak prednejsi obsah stranky ako vzhlad, takze aj k tejto teme sa akiste dostaneme

Rolling Eyes
Návrat hore
Anonymný

PríspevokZaslal: Po Nov 28, 2005 11:37 pm    Predmet: Re: komentar Odpovedať s citátom

Admin Napísal:
sa riesit nebudu, kedze tato stranka bezi na platforme phpbb

ano, je mi jasne ze cela cast webu okolo diskusie bola prebrata hotova odinakial. vyzera inac (lepsie Smile ) ako napriklad hlavna stranka. problemom je kontinuita - web a jeho podcasti by mali vyzerat jednote - stale ma byt jasne na akom webe sa nachadzam Smile takto kezmarsky web vyzera ako auto zvarene dokopy z dvoch casti - predna cast hrdzava skoda 100 , zadna cast bmw ...

Admin Napísal:
avsak kedze si uzivatelia zvykli na tento vzhlad, nie je potrebne ho zmenit.

tato diskusia je o tom co by sa mohlo na tomto webe zlepsit. nieje to o tom na co su uzivatelia zvyknuti, ide o esteticky dojem z webu.

Admin Napísal:
co sa tyka zobrazovanie stranky, nie je mozne vytvorit stranku, ktora by sa zobrazovala v kazdom prehliadaci korektne, kedze kazdy ma ten svoj standard. museli by sa vytvorit kaskadove styly, aby sa tymto problemom predislo. to by bolo casovo narocne vzhladom k uz fungujucej stranke.

ano, je potrebne ist na to z druhej strany - vytvorit stranku podla standartu a nie pre konkretny prehliadac. ide potom o to ako ten-ktory prehliadac podporuje standart a nie vytvarat stranky pre rozne prehliadace.

Admin Napísal:
co sa tyka prehliadaca, nikde sme neuviedli, ze IE alebo *Maxthon su prehliadace, pod ktorymi validujeme kod a bezanie stranky.

ano, aj to je pravda. nevsimol som si vsak ani informaciu o tom ake prehliadace pouzite boli. vychadzam z odpovede ala 's IE nadstavbou to ide OK'

Admin Napísal:
a kedze tvorbou stranky sa zaobera jediny clovek, ktory ma okrem tejto prace este aj ine kazdodenne uradne zalezitosti, poprosime kazdeho uzivatela o take male ospravedlnenie, ze nie je stranka v absolutnej dokonalosti. o nedostatkoch vieme a snazime sa ich odstranovat. momentalne je vsak prednejsi obsah stranky ako vzhlad, takze aj k tejto teme sa akiste dostaneme

ok, tak potom zrusme celu tuto diskusiu na temu 'co zlepsit' s tym ze toto vsetko je vlaste 'one man show'. admin nestiha, budte radi ze tu vobec neco je. momentalna priorita je obsah, forma neje dolezita. tato diskusia naozaj nieje potrebna. je vidiet ze na obsahu je este vela roboty, takze na vzhlade sa bude pracovat v buducom storoci... Rolling Eyes
Návrat hore
Admin
Administrátor fóra

PríspevokZaslal: Ut Nov 29, 2005 7:10 am    Predmet: odpoved Odpovedať s citátom

anonym napisal :

"ok, tak potom zrusme celu tuto diskusiu na temu 'co zlepsit' s tym ze toto vsetko je vlaste 'one man show'. admin nestiha, budte radi ze tu vobec neco je. momentalna priorita je obsah, forma neje dolezita. tato diskusia naozaj nieje potrebna. je vidiet ze na obsahu je este vela roboty, takze na vzhlade sa bude pracovat v buducom storoci... "

diskusia sa tyka toho, co zlepsit v ramci obsahu a v ramci sluzieb voci obcanovi. co by potreboval na stranke najst a pod. tu nejde o to ze admin nestiha. tu ide o to, ze admin ma zaujem nieco pre ludi vytvorit aj napriek tomu, ze je to casovo narocne a aj s tym, ze pri tom travi aj svoj volny cas. som vsak rad, ze toto je jeden z mala negativnych ohlasov na stranku. ak sa budu taketo ohlasy stupnovat a stranka sa minie svojmu ucinku, je celkom mozne, ze sa pristupi len k statickej alternative spred 2 rokov. neradi by sme k tomu prisli, ale ak ma byt takychto nazorov viac, bude to nevyhnutne. a kritizovat nieco pod statusom "anonym" sa dnes uz "nenosi"
Návrat hore
Anonymný

PríspevokZaslal: Ut Nov 29, 2005 9:22 pm    Predmet: Re: odpoved Odpovedať s citátom

Admin Napísal:
diskusia sa tyka toho, co zlepsit v ramci obsahu a v ramci sluzieb voci obcanovi. co by potreboval na stranke najst a pod.

fajn, je to tu teraz cierne na sivom, diskutuje sa o obsahu, nie o forme. v poriadku.

Admin Napísal:
toto je jeden z mala negativnych ohlasov na stranku.

zaujimalo by ma preco admin povazuje konstruktivnu kritiku za negativny ohlas? naviac - kolko pozitivnych ohlasov dostal? nemyslim teraz ohlasy o obsahu ale forme Smile

Admin Napísal:
ak sa budu taketo ohlasy stupnovat a stranka sa minie svojmu ucinku, je celkom mozne, ze sa pristupi len k statickej alternative spred 2 rokov. neradi by sme k tomu prisli, ale ak ma byt takychto nazorov viac, bude to nevyhnutne.

aka: bu - bu - bu! ak nebudete cusat a neprestanete s pripomienkami o tom co by som mohol vylepsit - tak sa na to vybodnem a bude! Smile

Admin Napísal:
a kritizovat nieco pod statusom "anonym" sa dnes uz "nenosi"

jaj, ospravedlnujem sa. este stastie ze celebrit s jedinym menom ala madona ci sting nieje vela. takze je hned jasne kto sa za nickom 'admin' skryva Wink ani ja vsak viac neplanujem zostat v anonymite Smile ,som DNA12A Smile
Návrat hore
Admin
Administrátor fóra

PríspevokZaslal: St Nov 30, 2005 8:39 am    Predmet: odpovede Odpovedať s citátom

tym, ze sa clen zaregistruje, zverejni urcite udaje ako IP adresu a pod. na zaklade tejto sa da zistit viacero veci ako lokalita a pod. dalsou z moznosti je komunikacia pomocou sukromnych sprav, kde sa da rozoberat problematika v sirsom meradle a nezatazovat tak osobnejsimi rozhovormi forum. anonymitou nebolo myslene prepisanie anonymny na "sting",ale zaclenit sa do komunity fora a spolocne takto komunikovat dalej.

anonymita dava pocit slobody, ktora sa zvykne v niektorych pripadov zvrtnut na osobne vyjadrovanie nazorov medzi dvoma uzivatelmi, ktore celu diskusiu zbytocne brzdi. preto je zaregistrovanie sa vhodnou formou pouzivania fora.

posledny prispevok obsahuje osobnejsie postoje, ktore by bolo vhodnejsie rozoberat na inom mieste a na fore uz len prezentovat vysledky. budeme velmi radi, ked sa aj taketo diskusie na forach riesit budu, ale pre ostatnych uzivatelov je podstatnejsi vysledok ako zdlhavy priebeh.

a konieckoncov moze niekoho ineho napadnut napisat rozne prispevky pod "nickom" anonymny a skomplikovat tuto diskusiu.

konstruktivna kritika je na mieste. uz vyssie bolo 2x zopakove, ze o nedostatkoch vieme, a ze sa budu riesit. negativnym ohlasom sa rozumie vyjadrenie vlastneho nazoru-v tomto pripade na stranku, ktory je taktiez rovnocenny s ohlasom pozitivnym a v ziadnom pripade to nebolo vyjadrenie nesympatii Idea .

formou sa do dnesneho dna nikto nezaoberal, kedze najviac kritizovanou oblastou bol obsah. je zbytocne vytvorit dokonalu formu bez kvalitneho obsahu.

dalej sa budeme vyjadrovat v ramci tejto diskusie uz len konkretnym vecnym otazkam.
Návrat hore
Patriot
Čestný užívateľ

PríspevokZaslal: Po Dec 05, 2005 11:26 am    Predmet: lehota Odpovedať s citátom

Anonymous Napísal:
Patriot Napísal:
... majú malú výpovednú lehotu...

pravdepodobne "hodnotu" Very Happy

Tak to mi ušlo! Rolling Eyes
Návrat hore
Patriot
Čestný užívateľ

PríspevokZaslal: Po Dec 05, 2005 11:42 am    Predmet: Riešenie? Odpovedať s citátom

Myslim že riešením, ako vylepšiť funkčnosť stránky, interaktivitu s občanmi a efektívnosť je použitie nejakého voľne dostupného redakčného systému (napr. UNITED-NUKE, Mambo, phpRS...). V takomto systéme môže byť fórum phpBB už priamo integrované. Ďalej tam môže byť viacero funkcií ako:

- kalendár podujatí
- komentovanie a hodnotenie článkov
- integrovaná fotogaléria
- články môže písať hocikto, uverejnia sa po schválení adminom
- jednoduchý systém ankiet - aj ankety týkajúce sa len určitého článku

Taká stránka by mohla vyzerať napr. takto:
http://www.kysuce.sk/
http://www.e-bardejov.sk/infoservis/

P.S.: Kritiku treba brať pozitívne - kritika posúva ďalej Laughing [/url]
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra OFICIÁLNE FÓRUM MESTA KEŽMAROK -> Téma č.8 : Webová stránka www.kezmarok.sk Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
Strana 3 z 5

Prejdi na: