Obsah fóra OFICIÁLNE FÓRUM MESTA KEŽMAROK OFICIÁLNE FÓRUM MESTA KEŽMAROK
Miesto pre Vaše nápady, návrhy, názory...

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Nezaraditeľné
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, ... 17, 18, 19  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra OFICIÁLNE FÓRUM MESTA KEŽMAROK -> Téma č.2 : Nezaraditeľné
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Anonymný

PríspevokZaslal: Št Máj 12, 2005 8:58 am    Predmet: Re: booriiskovi Odpovedať s citátom

Kežmarčan Napísal:
No čo, nejak Ti to nejde s tým vymyšľaním tém!!!

Som zaneprazdneny, ale vydrz, nieco vymyslim... Smile)
Návrat hore
Admin
Administrátor fóra

Založený: 12.04.2005

PríspevokZaslal: Št Máj 12, 2005 8:54 pm    Predmet: techicke.. Odpovedať s citátom

prosime kazdeho vyjadrovat sa k veci. je na skodu rozoberat gramatiku a spisovnu stranku slovenskeho jazyka na fore, ktore ma zastresovat dlezitejsie priority. v buducnosti budu taketo prispevky a im podobne mazane z dovodu prehladnosti tohto fora.

za porozumenie dakujeme
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
doorway
Začiatočný užívateľ

Založený: 13.05.2005

PríspevokZaslal: Ut Máj 17, 2005 10:19 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Takže. V sobotu som zašiel do mesta a chcel som si pre seba kúpiť nejaké to oblečenie. Rifle, tričko a pod. No zrejme som bol naivný. Aj keď som nechcel nič extra, nekúpil som skoro nič. Taký "široký" výber určite nemajú v každom meste. A tak svoje peniaze zase raz odnesiem podnikateľom do Popradu. A to určite nie som sám!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Anonymný

PríspevokZaslal: Pi Máj 20, 2005 9:14 am    Predmet: Odpovedať s citátom

doorway Napísal:
Takže. V sobotu som zašiel do mesta a chcel som si pre seba kúpiť nejaké to oblečenie. Rifle, tričko a pod. No zrejme som bol naivný. Aj keď som nechcel nič extra, nekúpil som skoro nič. Taký "široký" výber určite nemajú v každom meste. A tak svoje peniaze zase raz odnesiem podnikateľom do Popradu. A to určite nie som sám!

Máš pravdu, nie si, je nás veľa a nie je to našou vinou. Chceme nechávať peniaze v Kežmarku, len škoda, že naši podniaktelia ich od nás nechcú.
Návrat hore
Kežmarčan
Čestný užívateľ

Založený: 29.04.2005

PríspevokZaslal: Ne Máj 22, 2005 12:27 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Toto fórum prinieslo jedno pre mňa dôležité poznanie, že i napriek 98 per. obyvateľov Kežmarku, ktorým je toto mesto ľahostajné, predsalen existujú i tie zvyšné, ktoré si dokážu spočítať koľko je 2+2 a uvedomujú si problémy mesta reálne, riešiteľne a najmä hodnoty nášho jedinečného mesta. Absolútna pravda s tými podnikateľmi, avšak je to začarovaný kruh, v ktorom majú podiel svojej viny obidve strany. Obchodníci asi tej väčšej. I napriek biednemu výberu kežmarských obchodov si tu väčšinou dokážem nakúpiť, a to i ked nepatrím medzi nenáročných. Ak tu niečo nenájdem, rozhodne to však nehľadám v pp. Keďže o čo ho viacej posilníme, o to budeme my slabší, počnúc otvárania najmenších obchodov tam až po najväčšie investície, keďže nakupovaním tam vytvárame dojem ešte silnejšej kupnej sily, a u nás naopak slabšej. Keďže prostredníctvom hrr nákupov ich hromadne podporujú. 1. väčším a snáď i úspešným riešením v blízkej budúcnosti by mohla byť, myslím, že sa to tak vola, Kežmarská karta, ktorú predstavilo ... oddelenie MsÚ. Držím palce tomuto projektu, snáď po prvýkrát pohne kežmarskými zamrznutými podnikateľskými vodami...
Návrat hore
booriis
Častý užívateľ

Založený: 22.04.2005

PríspevokZaslal: Po Máj 23, 2005 11:22 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Vazeni navstevnici fora mesta Kezmarok a ostatni Kezmarcania!

Chcel by som vas vyzvat na navstevu rokovania mestskeho zastupitelstva (ktorehokolvek), aby ste si urobili predstavu o praci nasich volenych zastupcov. Nepripravenost, nesystematickost, neznalost, nemohucnost, zbytocne zdlhave rokovania, pri ktorych sa takmer kazdy druhy bod presuva na dalsie a dalsie rokovanie, kedze "nebol cas" sa tym-ktorym problemom viac zaoberat pre samotnym rokovanim... - to su len niektore z vlastnosti vystihujucich tuto smutno-smiesnu kezmarsku reality show. Preto si myslim, ze by malo co najviac obyvatelov nasho mesta prist sa pozriet a zazit nieco, na co sa len tak lahko nezabuda... Rokovania MsZ su verejne (casto mala sala MsKS ziva prazdnotou) a trvaju takmer vzdy najmenej do 21.30 h. Takze kabaret na cely den...
Pridte, neobanujete...
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail
Kežmarčan
Čestný užívateľ

PríspevokZaslal: Po Máj 23, 2005 7:09 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Booriis-ko načal dosť dôležitú tému. Je ňou nekontrolovanosť volených zástupcov ľudí v mestkom parlamente. Tento problém vyplvýva podľa mňa z celkového nezáujmu o komunálnu politiku. Jednotliví poslanci nie sú podrobovaní verejnej kritike a tým sú skrytí za prácu celku, čo im umožňuje (česť výnimkám) pracovať tak, ako to Booriis spomenul. Aspoň čiastočným riešním by podľa mňa mohla byť existencia pravidleného prezentovania práce každého poslanca pred svojím obvodom, príp. pred celým mestom. Môže na to slúžiť, o. i. i pripravovaná mestská televízia. Bez tohto a ďalších krokov sa ďaleko nedostaneme, čo sa týka efektívnej práce poslancov. A k účasti ľudí na zastupiteľstvách, sám som ešte na ňom nebol, a to i napriek tomu, že sa denne zaujímam o dianie v meste. V pláne som to mal viackrát, no verím, že to končne zrealizujem. Účasť viacerých by snáď tiež pomhla spomínanej verejnej kontrole.
Návrat hore
Admin
Administrátor fóra

Založený: 12.04.2005

PríspevokZaslal: Ut Máj 24, 2005 6:23 am    Predmet: MSZ Odpovedať s citátom

V programovej strukture kežmarskej televizie je zaradena aj cast "vysielanie MsZ live". v nasledujucom mesiaci prebehne technicka skuska vysielania-prenos signalu, zvuk a obraz a pod. licencia umoznuje vysielat zatial len staticke obrazky, fotky a texty. rozsirovat by sa mala koncom roka az zaciatkom leta 2006. potom uz nebude nic branit priamym prenosom z kazdeho MsZ...
s tou prezentaciou prace to nie je zly napad. pomohol by aj vypis kto, ako a za co hlasoval na strankach kezmarku. v blizkej buducnosti sa mozno aj tato sluzba zavedie. Rolling Eyes
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Bibi
Anonymný

PríspevokZaslal: Ut Máj 24, 2005 3:37 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Náhodou je tu "super čína", tam kúpiš všetko, čo nechceš
Návrat hore
Kežmarčan
Čestný užívateľ

PríspevokZaslal: Ut Máj 24, 2005 4:31 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Bibi: dobrá recesia, dobre si ma pobavila Laughing
Návrat hore
doorway
Začiatočný užívateľ

PríspevokZaslal: St Máj 25, 2005 12:03 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Čína má super výber, no jej chuť nevydrží tak dlho ako by som chcel. Very Happy
Návrat hore
doorway
Začiatočný užívateľ

PríspevokZaslal: St Máj 25, 2005 12:09 pm    Predmet: postreh1 Odpovedať s citátom

Vcera som po dlhšej dobe chcel odcestovať do práce z autobusovej stanice. Už po ceste ma zaujal pohľad na chorého človeka s barlou ako sa snaží prejsť na moste na druhú stranu. Zablokoval premávku v dvoch pruhoch. A nebol jediný. Rekonštrukciou križovatky pri Lidli zmizol jeden prechod pre chodcou a tak všetci chodci prechádzajú po ceste. Už chýba len nejaká tragédia. Myslím, že ani plánovaná výstavba lávky cez rieku tento jav nezmení.
Návrat hore
doorway
Začiatočný užívateľ

PríspevokZaslal: St Máj 25, 2005 12:17 pm    Predmet: postreh2 Odpovedať s citátom

Na stanici som chcel zistiť kedy a odkiaľ mi ide bus. Kedy som zistil rýchlo, no odkiaľ ? - to už bol väščí problém. Tak som sa postavil iba tak, niekam do priestoru. Za prvých 5 minút sa ma asi 4 ľudia pýtali odkiaľ odchádzajú autobusy do PP a do SL. Prečo? Na info tabuli sú stanovišťa označené písmenami, no v skutočnosti sú jednotlivé stanovišťa značené číslami. Nuž v KK je všetko možné. ?????????
Návrat hore
Anonymný

PríspevokZaslal: St Máj 25, 2005 3:30 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

K stanici, je obdivuhodne sledovat a na toto by som rad videl/pocul oficialne vyjadrenie, na co sa stavala budova AS, ked tamojsie wc su neustale zatvorene. Je mi jasne, ze nasi veseli kamarati z prilahlých obcí by ich okamzite zdemolovali, no potom sa ani nic stavat nemuselo. Vyriesil by to 1 prislusnik bezpecnostnej sluzby... Ďalší fascinujúci problém našej stanice je, že po zmene organizácie stanice zmizlo napr. nástupište diaľkových spojov smerom Bratislava. Ono tam síce je, no jeho označením sa zodpovední už neunúvali. Chaotické značenie je aj na ďalších smeroch. Preto sa pýtam za všetkých cestujúcich, prečo to tak je ?
K priechodu, mostom pre peších sa podľa mňa nevyrieši takmer nič, keďže ľudia budú musieť naďalej chaoticky prechádzať cez cestu ako dobytok. Tiež sa čudujem, že tam ešte nebola väčšia nehoda. Počkáme si na ňu ?..alebo sa to končne bude riešiť ?
Návrat hore
Kežmarčan
Čestný užívateľ

PríspevokZaslal: St Máj 25, 2005 3:32 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejak sa mi to stáva pričasto- predchadzajúci príspevok bol môj. Shocked
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra OFICIÁLNE FÓRUM MESTA KEŽMAROK -> Téma č.2 : Nezaraditeľné Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, ... 17, 18, 19  Ďalší
Strana 2 z 19

Prejdi na: