Obsah fóra OFICIÁLNE FÓRUM MESTA KEŽMAROK OFICIÁLNE FÓRUM MESTA KEŽMAROK
Miesto pre Vaše nápady, návrhy, názory...

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Nezaraditeľné
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra OFICIÁLNE FÓRUM MESTA KEŽMAROK -> Téma č.2 : Nezaraditeľné
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Matchenco
Skúsený užívateľ

Založený: 06.08.2005

PríspevokZaslal: Ut Sep 12, 2006 7:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Aspon z niecoho mozme mat radost Very Happy
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
oksim
Začiatočný užívateľ

Založený: 10.09.2006

PríspevokZaslal: St Sep 13, 2006 4:48 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

jj, ked uz nic, tak aspon hokej nech sa podari tuto sezonu, aspon do play-off a tam tu uz rozkrutia.. Smile a ked sa zazrak stane ta o rok hraju extraligu Smile
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
obcan_mesta
Častý užívateľ

Založený: 27.12.2005

PríspevokZaslal: Ne Sep 17, 2006 1:35 pm    Predmet: Nedá mi. Odpovedať s citátom

Nedá mi to priateľia, lebo sa už nemôžem pozerať na to, čo sa v našom peknom meste deje. Veľmi by ma zaujímalo čo majú znamenať kričiace cigánske decká, ktoré sa ako paviáni bijú s palicami pred kežmarským hradom???? To má byť vtip? Prečo nikto kompetentný nezasiahne? Mi nevravte, že im v tom nikto nemôže zabrániť?! Takže ja môžem dnes zobrať palicu, zavolať partiu a začneme sa biť pred hradom a bude to v poriadku? Viete ako otrasne to pôsobí na turistov??? Neďaleko stoja autobusy, ktoré doviezli turistov. Tí len neveriacky sledujú toto úbohé divadlo. Cigáni sa nám tu rozťahujú po meste, ako by im celé patrilo. Veď nech bývajú tu, neriešme teraz otázku či legálne alebo ilegálne, ale nech nerobia z nášho mesta bordel. A hlavne, keď už inak nevedia, tak prečo polícia nezakročí?
Ďalšia vec - starý cintorín. Neviem koho je vizitka, ale dnes už aj posledné dedinské cintoríny majú betónové cestičky. Kežmarský pre istotu nie. Veď je sranda brodiť sa po daždi v blate, že? A najlepšie sú studne. Pri nich čerpali vodu ľudia, ktorí dnes na cintoríne už niekoľko rokov navždy odpočívajú. Proste technický stav studní je žalostný a držia už len asi silou vôle. A keď sa rozpadnú, nuž..... Budeme si asi vodu nosiť z domu Rolling Eyes
Neberte to tak, že rýpem a chcem kritizovať. Mám rád toto mesto, narodil som sa tu, vyrastal, dospieval a prírístlo mi k srdcu. No niekedy mám pocit, že všetko tu ide dole vodou. To čo som písal je žiaľ iba kvapka v mori nedostatkov. To sa s tým naozaj nedá nič robiť? Veď je to naše mesto, myslím, že nielen mne na ňom záleži....
Návrat hore
shifty
Začiatočný užívateľ

Založený: 09.09.2006

PríspevokZaslal: Po Sep 18, 2006 2:47 pm    Predmet: MHK Kežmarok Odpovedať s citátom

...pre vsetkych fans kežmarskeho hokeja:
http://www.mhk-kezmarok.szm.sk

na stranke sa neustale pracuje Arrow
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Matchenco
Skúsený užívateľ

PríspevokZaslal: Ut Sep 19, 2006 4:26 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Chcelo byt to zlepšiť design a pridať viac informácií, ale ako píšeš, na stránke sa stále pracuje Smile
Návrat hore
Matchenco
Skúsený užívateľ

PríspevokZaslal: Ut Sep 19, 2006 4:44 pm    Predmet: Re: Nedá mi. Odpovedať s citátom

obcan_mesta Napísal:
Nedá mi to priateľia, lebo sa už nemôžem pozerať na to, čo sa v našom peknom meste deje. Veľmi by ma zaujímalo čo majú znamenať kričiace cigánske decká, ktoré sa ako paviáni bijú s palicami pred kežmarským hradom???? To má byť vtip?...

100%-ne so všetkým súhlasím.
Ešte k tomu cintorínu: Čo keby sa pár ľudí z mesta konečne vzmohlo a vypracovalo projekt na obnovu starého cintorína? Takýto pekný, (vzácny) historický cintorín aký je u nás nie je v každom meste, ale ako vidím veľa ľuďom je to jedno. Historické hroby a náhrobky sa rozpadávajú, poriadne chodníky vlastne ani neexistujú... Veď by to mohla byť jedna z najväčších atrakcií mesta!
Týmto by som chcel admina poprosiť, či by na túto tému nemohol upozorniť niekoho kompetentného z vedenia.
Návrat hore
oksim
Začiatočný užívateľ

Založený: 10.09.2006

PríspevokZaslal: Ut Sep 19, 2006 7:56 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

s tymy cigánmi plne súhlasím - ja ako student idem po skole dole námestím a normálne mám strach ci ma daktorý z nich neokradne! Tak si krácam a malý okolo 6 rocný cigán s palicou v ruke sa ma spýta "CHCES NA PIČ. TY KO... - ked sa ho spytam "hustym" vyrazom ze to s kym sa rozprava tak sa rozbehne a o chvilku ma sleduju 5 cigani - okolo 15 rokov !!!!

To aby clovek ani po namesti slusne nemohol IST !!

Tych ciganov by mali s tade vystahovat a nedat im ani korunu - ked chcu peniaze tak nech makaju a ne ze HZDS tu uraduju /uradovalo/ a take pridavky ze biely clovek tolko nezarobi !! Ved to je hamba celeho slovenska ako sa nechame zneuzivat tymy hajzlami - ktorí budú furt zneuzivat bielych ludi ktori cestne pracuju !!!

Sa uz uvedomte a zacnite to riesit niejak rozumne a ne im este pani poslanci domy budu stavat - aby nahodou neumrzli !!!!
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Zobraziť autorove WWW stránky
Matchenco
Skúsený užívateľ

PríspevokZaslal: Št Sep 21, 2006 3:36 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Pozrel som si štúdiu sídliska Juh a musím povedať, že sa mi veľmi páči Very Happy Dúfam, že bude uskutočnená minimálne v tejto podobe.
Návrat hore
babu
Začiatočný užívateľ

Založený: 12.10.2005

PríspevokZaslal: Ne Sep 24, 2006 8:28 pm    Predmet: tancujúci Kežmarčania Odpovedať s citátom

Milí spoluobyvatelia,

nedá mi aby som nenapísala postreh, ktorý mi dnes moja dcéra povedala.
Každý rok sa tešíme na naše trhy remesiel. Velkolepá slávnosť trvajúca tri dni. Každý deň sme si vychutnávali atmosféru a tešili sa pohľadom na kúpychtivých turistov, ktorí behali od stanku ku stánku. Posledný večer sme boli svedkami toho, ako bavili účinkujúci hudobníci Kežmarčanov a tí či už sediac alebo stojac hltali každú minútu program. Moja dcéra mi vtedy a aj dnes povedala, nevšimla si si niečo? Ja hovorím no hej, skvelú zábavu. Ona aj to ,ale pozri sa na tých tancujúcich ľudí. Čo tým chceš povedať pýtala som sa. Vieš mami títo naši Kežmarčania mi pripomínajú malé deti, ktoré dostanú z času na čas hračku. Pozri ako sú hladní za akoukoľvek zábavou. Úplne sa odviazali. Dnes sme sa na tú tému opäť bavili. Nielen mladí, ale aj stredná generácia sa nemá kde v meste zabaviť. V podnikoch sedia niečo vypijú,zjedia a doslova a unudene pozerajú do prázdna. Okrem reprodukovanej hudby NIČ !! Kde sú večery tancovačiek, spoločenských posedení pri hudbe, v meste je ticho. Večery nudné a obyvatelia zavretí pri televízoroch. V meste ticho.Už len zavýjanie vlkov tu chýba. A tak sa znovu čaká na budúci rok, kde si zase budú Kežmarčania môcť zatancovať. Kto tam nebude smola, zatancuje si o rok.
Babu Boo hoo! Boo hoo! Boo hoo!
Návrat hore
obcan_mesta
Častý užívateľ

PríspevokZaslal: Ne Okt 08, 2006 6:46 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Som rád, že nielen ja prezentujem názor, že cigáni začínajú byť až priveľmi drzí. Medzi nimi sa nájde aj pár jedincov, ktorí sa starajú len o seba, ale škoda, že väčšína s veľkou radosťou vulgárne nadáva občanom mesta. Ja sa ich osobne nebojím, na mňa si nejaký 15 ročný sopliak netrúfne, no ako spomína prispievateľ vyššie, iné je to, keď Vás začnú sledovať 5 výrastkovia s palicami. A toto priateľia vidia turisti!!!!! Veď to vyzerá pri hrade ako v nejakom gette, večer po zotmení sa tám ani neodvážim ísť radšej.
Čo sa týka cintorínu totálny súhlas! Je tam veľké mnoštvo starých a veľmi cenných náhrobkov, ktoré žiaľ chátrajú Sad Trebalo by s tým niečo urobiť, nie iba vysadiť stromčeky popri chodníku, čo je totálny nerozum, lebo ako bude stromček rásť, tak jeho korene zničia už aj tak dosť úbohý chodník.
Hm, zábava v Kežmarku. Čo to je???? Aj ja by som sa rád zabavil, ale tiež riešim dilemu, že kde? Pamätáte sa na známu hlášku Rasťa Piška, keď písal list premierovi? "S kultúrou, je to stále biedne....." Tak toto by sa žiaľ dalo aplikovať aj na naše mesto Crying or Very sad
Je to škoda, proste nemôžem si pomôcť, ale mesto upadá. Je síce pekné, že sa zrenovoval nápis Kežmarok pri pobočke SLSP, ale to je naozaj málo.... Dalo by sa toho urobiť oveľa viac.
Návrat hore
Matchenco
Skúsený užívateľ

PríspevokZaslal: Ne Okt 08, 2006 8:46 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie len dalo, ale aj malo. Mimochodom, rovnaký názor o cigánoch v našom meste má každý normálny človek. Toto bolo treba riešiť už dávno, pretože ako vidno, dnes je to jeden z najväčších problémov mesta.
Návrat hore
marikakk1
Začiatočný užívateľ

Založený: 24.09.2006

PríspevokZaslal: Št Okt 12, 2006 4:13 am    Predmet: Odpovedať s citátom

S degesmi je to vazne hruza. Sa ani necudujem ze k nam nechodia turisti. Mimochodom nasla som na internete jeden videoklip ktory sa nakrucal v Kezmarskom hrade. Ma to vraj pocas vianoc bezat na musicboxe. Pre tych co su zvedavi: http://www.fvart.net/web/movie/divxweb/lera.htm
Návrat hore
Majky
Častý užívateľ

Založený: 08.04.2006

PríspevokZaslal: Št Okt 12, 2006 1:36 pm    Predmet: Romovia Odpovedať s citátom

Suhlasim s vyjadreniami obcana mesta ktory sa vyjadril k teme cigani vmeste a turisti .Viete podla mna ma mesto kopec reci a skutek utek ... Nieco sa napravi nieco nie ale treci je kopec hlavna vec ze sa budeme chvalit pobockou vysokej skoly v KK to je fakt podstatne a Romovia nam zlikviduju pol mesta dovtedy.... Nielen ze obcas ak vecer idem von pososbi to odstrasujuco ale taky turista si povie co je totot za diera ??? Ved to nie je mozne a to sme v EU. Viem ze sme dost na vychod a inteligencia niektorych nasich spoluobcanov je uboha ba az podpriemerna ale to nezmanena ze mesto sa bude chvalit hocicim inym a na taketo banalitky sa zabudne ,,, je to nasa vizitka takto sa prezentujeme a romovia je minimum pozrime sa na sluzby v meste ubytovanie ved zatial sa to drzi na urovni maleho vidieckeho mesta ... iba tolko do detailov uz nejdem staci sa pozriet na Hotel Start....
obcan_mesta
Častý užívateľ

PríspevokZaslal: Pi Okt 13, 2006 10:16 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Naše mesto je vlastne pekné, nemôžeme na ňom vidieť len to zlé. Ani cigáni nie sú absolutne všetci zlí, ale pravda je, že väčšína. Najmä násťročná mládež, ktorá si myslí, že bieli gadžovia sú tu na to, aby na nich platili a oni sa mali dobre, postávali pred domami, tvárili sa ako majstri sveta a nech stoja všetci svätí pri tých, ktorí na nich škaredo pozrú...... Ja proti nim ako komunite nič nemám, keby si slušne žili, nerobili bordel. Však sú to tiež ľudia. Ale prečo sa musia chovať ako besné zvieratá? Ale to je na dlhú diskusiu, nie som rasista, slušní cigáni mi vôbec nevadia, ale osobne som zažil čo je to nenávisť cigánov voči bielym. Keď si idete večer na prechádzku a partia výrastkov vám začne vulgárne nadávať a vyhrážať sa vám bitkou. A dôvod? Lebo toto je ich časť mesta vy tu nemáte čo hladať!!!! Tak mi to bolo z ich strany podané. Smutné. V meste, kde som sa narodil, vyrastal, vyštudoval, istý čas pracoval a mám k nemu istý vzťah a niekto, kto tu nebýva ani len legálne mi bude určovať kde môžem ísť a kde nie......
no nič, hlavu hore, zas nie je všetko zlé, treba sa tešiť napríklad z toho, že je von pekné počasie. Very Happy Hm, ako tak pozerám, je zamračené, tak nič, no, už som ticho Wink
Návrat hore
Kežmarčan
Čestný užívateľ

Založený: 29.04.2005

PríspevokZaslal: Št Nov 02, 2006 5:46 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

V 20. cisle novin Kezmarok bol opat uverejneny kratky prispevok k dopravnej situacii na hlavnom tahu mestom. Ako riesenie zlej situacie bolo oznacene riesenie kruhovymi objazdami. Po tom, co som sa s viacerymi sofermi rozpraval o kruhovych objazdoch im musim dat za pravdu, avsak. Rovnako velkym, ak nie vacsim je vsak probelm chodcov, ktory sa tym nijako riesit nebude. Len malo slovenskych miest si dovolilo riest tento problem inak ako svetelnou signalizaciou. Argumenty proti signalizacii podla mna prinajmensom na zvazenie. Ak to ide na podobnych komplikovanejscih dopravnych tahoch v inych mestach, nemyslim si, ze by sa nenaslo riesenie aj v Kezmarku.
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra OFICIÁLNE FÓRUM MESTA KEŽMAROK -> Téma č.2 : Nezaraditeľné Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19  Ďalší
Strana 16 z 19

Prejdi na: