Obsah fóra OFICIÁLNE FÓRUM MESTA KEŽMAROK OFICIÁLNE FÓRUM MESTA KEŽMAROK
Miesto pre Vaše nápady, návrhy, názory...

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Nezaraditeľné
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra OFICIÁLNE FÓRUM MESTA KEŽMAROK -> Téma č.2 : Nezaraditeľné
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
Matchenco
Skúsený užívateľ

Založený: 06.08.2005

PríspevokZaslal: Št Nov 02, 2006 8:25 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Presne to iste si myslim aj ja. Kruhovymi objazdmi sa zlepsi situacia pre vodicov, ale pre chodcov nie. To, ze sa bude spomalovat premavka po postaveni semaforov... samozrejme, ze bude mozno pomalsia ako teraz, ale urcite bezpecnejsia. Ked to ide v inych mestach, neviem preco by to nemalo fungovat aj u nas.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
obcan_mesta
Častý užívateľ

Založený: 27.12.2005

PríspevokZaslal: So Nov 04, 2006 8:05 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Presne tak, ja si to tiež myslím! Myslím, že keď semafory zvládli premávku v takých Košiciach alebo aj v susednom Poprade, myslím, že by sa to dalo aj u nás. Byť chodcom v Kežmarku, ktorý chce prejsť na druhú stranu cez "betónku" je niekedy adrenalín. Človek buď riskuje a doslova prebehne cez cestu alebo čaká kým sa nejaký šofér zmiluje a zastaví na chvíločku. Takých je bohužiaľ málo....
Návrat hore
obcan_mesta
Častý užívateľ

PríspevokZaslal: Ut Nov 07, 2006 1:54 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak táto informácia asi mnohých príliš nepoteší. Ale myslím si, že je to pravda Sad

Kód:
http://www.sme.sk/c/2987964/Gfk-Najvacsia-chudoba-je-v-okrese-Kezmarok.html
Návrat hore
Majky
Častý užívateľ

Založený: 08.04.2006

PríspevokZaslal: Pi Nov 10, 2006 2:34 pm    Predmet: Clanok Odpovedať s citátom

Co sa týka dopravy na svetelne križovatky budeme mat financie tak o 10 rokov si myslím mesto sa zas vyhovorí alebo nebudu prostiriedky ,,, Hlavný ťah pre chodca prejsť na druhú stranu ved to je o život bažant kritické miesto ,,, ale aj iné časti ,,,, a frekvencia vozidiel sa zvyšuje uvidíme čo mesto vykonalo pre skvalitnenie a zvýšenie bezpečnosti na hlavných ťahoch ,,,.

A článok v SME aspon poukazuje na krutý fakt ako v tom našom meste vlastne je. Máme skvelé vzťahy s Poľskom partnerské mestá peknú prírodu Tatry pod nosom kulturne pamaiatky a kopec rečí k tomu a chudobu. Je to tak asi je ťažké prilakať sem turistov investorov a zvýšiť kredit mesta v zahraničí... Mesto má kopec plánov špekuluju čo s kasarňami wau bude univerzita teda pobočka univerzity možno a čo dalej ??? To akože pomôže mestu ? Na uradoch v Kežmarku je to tiež občas zaujimave napr neviem na čo je Uradu prace taká veľka budova tolko uradníkov ved to je tak neefektívne využitá budova až jaj ... lukratívna poloha v meste blikosť dopravy a my tam máme kopec uradnikov a čudujeme sa že nemame hotely zabavne centra atrakcie ,,, len tolko Surprised
obcan_mesta
Častý užívateľ

PríspevokZaslal: So Nov 11, 2006 3:08 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

No ja som fakt maximálne zvedavý ako sa vyrieši dopravná situácia v meste, ktorá je už teraz kritická a to nechcem vedieť aká bude o pár rokov...
Možno bude musieť tiež zomrieť nejaký nevinný chodec ako v Poprade, kým sa kompetentní rozhýbu a nainštalujú sa semafory.
Čo sa týka chudoby v našom meste, ten článok akurát potvrdil to, čo si mnohí z nás dlhú dobu myslia, alebo niektorí aj denne zažívajú. V rodine mám na to exemplárny príklad. Žena robí predavačku za minimálnu mzdu, muž na skladníka za 8000 čistého a syn, 25 ročný administratívny pracovník robí za 7000 sk čistého. Nie sú to žiadni povaľači, alkoholici, ale slušní ľudia, ktorí dodnes jazdia na starom rozheganom Favorite a spolu so synom žijú v 2-izbovom byte a to len preto, že ich zamestnávajú úžasní súkromníci, ktorí sa vyvážajú na drahých Audinách a na výplaty dajú pre istotu len toľko aby si mohli dovoliť na Vianoce synčekovi alebo dcérenke kúpiť nejaký ten Jeep za 2 milióny.... Toto ma vie bohovsky naštvať! Ja si žijem slušne, nie som boháč, ale zachovávam si svoj štandard. Môj šéf si narozdiel od niektorých iných vie oceniť zamestnancov. Škoda, že takých šéfov je u nás žalostne málo. A potom že vznikajú takéto články.....
Návrat hore
shabby
Začiatočný užívateľ

Založený: 04.10.2005

PríspevokZaslal: Št Nov 16, 2006 7:00 am    Predmet: ad obcan mesta Odpovedať s citátom

asi to tu nepatri, tak ako tu nepatril opis tvojich znamych, ale...

skus im vysvetlit, ze ak im neda to, co si zasluzia, nech idu k inemu.
nech sa za pracou hoc aj prestahuju. v trnave napr. nemaju ludi do PSA
nech si zvysia kvalifikaciu a tym aj cenu na trhu pracu. po veceroch sa musia divat na mojsejovcov, ale ucit sa pracovat s pocitacom alebo luskat anglictinu
nech sami zacnu podnikat a mozu sa potom rozhodnut, ci budu davat svojim zamestnancom viac, ako dostavali oni, alebo ci si kupia audinu
len im podciarkni, nech nehladaju priciny vsade naokolo, ale najprv nech sa trochu zamyslia nad sebou

sme najchodobnejsi region asi preto, ze su tu najlenivejsi ludia. netvrdim, ze nemakaju, ale odmietaju pracovat na sebe. potom nech sa necuduju, ze nic nemaju.
Návrat hore
Matchenco
Skúsený užívateľ

PríspevokZaslal: Št Nov 16, 2006 8:37 am    Predmet: Odpovedať s citátom

To ale samozrejme neplati na vsetkych. Na vela ludi ale ano.
Návrat hore
obcan_mesta
Častý užívateľ

PríspevokZaslal: Pi Nov 17, 2006 8:52 am    Predmet: Re: ad obcan mesta Odpovedať s citátom

shabby Napísal:
asi to tu nepatri, tak ako tu nepatril opis tvojich znamych, ale...

skus im vysvetlit, ze ak im neda to, co si zasluzia, nech idu k inemu.
nech sa za pracou hoc aj prestahuju. v trnave napr. nemaju ludi do PSA
nech si zvysia kvalifikaciu a tym aj cenu na trhu pracu. po veceroch sa musia divat na mojsejovcov, ale ucit sa pracovat s pocitacom alebo luskat anglictinu
nech sami zacnu podnikat a mozu sa potom rozhodnut, ci budu davat svojim zamestnancom viac, ako dostavali oni, alebo ci si kupia audinu
len im podciarkni, nech nehladaju priciny vsade naokolo, ale najprv nech sa trochu zamyslia nad sebou

sme najchodobnejsi region asi preto, ze su tu najlenivejsi ludia. netvrdim, ze nemakaju, ale odmietaju pracovat na sebe. potom nech sa necuduju, ze nic nemaju.

toto bolo trocha kruté kamarát. Nepoznáš tých ľudí, tak sa nesnaž súdiť ich podľa všetkých!!!
Návrat hore
obcan_mesta
Častý užívateľ

PríspevokZaslal: Pi Nov 17, 2006 9:06 am    Predmet: Park na Starom trhu Odpovedať s citátom

Už dávnejšie som chcel napísať svoj postreh k jednej veci, ktorá ma dosť mrzí. Už roky, denne prechádzam do práce okolo parku, ktorý sa nachádza na ulici Starý trh. Niekedy to bolo celkom pekné miesto, kde bola zeleň, stromy, kvetinový záhon a lavičky. V súčasnosti je to miesto, na ktoré je veľmi smutný pohľad. Lavičky boli odstránené, kvetinový záhon sa zmenil na smetisko s burinou, tráva je zničená od áut, ktorých majitelia majú toľkú drzosť, že parkujú so svojimi autami práve na parku a osobitná téma sú stromy. Vždy boli symbolom toho parku, mohutné, pekné, no teraz je to niečo iné. Niektoré sú vyrúbané a ostatné podivne chradnú každý rok viac a viac. Nedalo mi to a trocha som si pozisťoval kde je vlastne problém? Dopočul som sa, že istý starší obyvateľ tejto ulice, ktorého nebudem menovať, lebo tu nemá šancu sa obhájiť má veľký záujem o zrušenie tohto parku. Niekoľkokrát vraj v noci alebo nad ránom tieto stromy zbavoval vetiev, alebo ich inak poškodzoval aby odumreli. Vraj sypal ku koreňom veľké množstvo soli. Neviem, zdá sa mi to naozaj choré, že by také niečo niekto úmyselne robil, najmä v dnešnej dobe, keď je veľké množstvo áut a stromy sú potrebné pre čistý vzduch. Jeho argumentácia prečo to robí je tá, že mu stromy údajne robia tmu v byte. No neviem, prečo mu to nevadilo roky predtým, ale až teraz. O čo mi vlastne ide? Zeleň a parky skrášľujú mesto a neviem pochopiť, prečo tento park takto upadá. Dokonca minule boli majstri, ktorí pracovali na kanalizácii tak "šikovní", že vysypali štrk a kamene práve na tento park. Vlastne by mi to mohlo byť jedno, ale človeka to štve. Starý trh je historická časť nášho mesta a podľa toho, čo som si zistil je v pláne park úplne zrušiť a spraviť na jeho mieste parkovisko. Na zamyslenie.....
Tak ja len tak, už dlho som na to myslel, že to tu napíšem a dnes som mal konečne na to čas Wink
Návrat hore
Patriot
Čestný užívateľ

Založený: 09.05.2005

PríspevokZaslal: Pi Nov 17, 2006 12:49 pm    Predmet: forum Odpovedať s citátom

Musím tiež súhlasiť. Treba však povedať, že toto sa netýka len parku na Starom Trhu, ale všetkých mestských parkov. Páni na MsÚ si lámu hlavu, ako zatraktívniť mesto a pritiahnuť ľudí (a možno ani nie) a pritom by stačilo dať do poriadku všetky parky v meste. Mesto by malo hneď inú atmosféru a myslím, že by mu stúpol trošičku aj kredit. Parky sú v úbohom stave a to len dokazuje postoj kompetentných k mestu.

Zároveň chcem opäť poznamenať, že na tomto fóre si občania mesta diskutujú len medzi sebou. K určitým témam sa sem-tam vyjadrí admin fóra, ale kde sú kompetentí? Prečo sa nevyjadrujú priamo vedúci konkrétnych oddelení na MsÚ, ktorých sa ten či onen problém týka? Fórum by malo slúžiť na komunikáciu MsÚ s občanmi a nie aby si tu kecali občania len medzi sebou.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
obcan_mesta
Častý užívateľ

PríspevokZaslal: Pi Nov 17, 2006 9:03 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Ako píše kolega vyššie, okrem admina a ostatných užívateľov fóra sa tu nikto iný nevyjadrí. Je to škoda, hodilo by sa sem-tam vyjadrenie niekoho kompetentného. Len či sa dočkáme.... Rolling Eyes
A je pravda, že aj iné parky upadajú, čo je fakt veľké mínus a imageu mesta to rozhodne neprospieva.
Návrat hore
Matchenco
Skúsený užívateľ

PríspevokZaslal: So Nov 18, 2006 1:12 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Tak, tak. Skoro to vyzerá, že sa ľudia z MsU nezaujimajú o občanov...

Ja si myslím, že v meste nie je vôbec nič dotiahnuté do konca. Aj keď sa nájde nejaký dobrý nápad a nedajbože sa zrealizuje, urobí sa to tak, že nie je uskutočnený poriadne. Tak napríklad sa menila dlažba chodníkov (ktorá nie je vôbec dobre urobená, ale o tom sa tu už písalo), ale to, že po tejto "oprave" na krajoch cesty chýbajú kocky a je to celé ešte rok po tom rozkopané, to už nikoho nezaujíma. Minule som išiel cez mesto a rozmýšľal som nad tým, čo si pomyslí niekto, kto príde do Kežmarku a nevie akým štýlom sa tu pracuje.
Návrat hore
milo
Začiatočný užívateľ

Založený: 28.08.2005

PríspevokZaslal: Ne Nov 19, 2006 10:44 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

načo sú nám parky? Laughing hlavná vec ,že sa opravil chodník pri kasárňach, teraz keď sú už skoro rok zavreté, teraz to bolo potrebné opraviť. keď tam bolo x- vojakov a xy zamestnancov stačil aj ten rozbitý, od tatraľanu aj do šikma k ceste postavený. chodníky sú priorita pre tých málo ľudí čo tam teraz keď kasarne nefungujú prejdú.alebo sa kasárne pripravujú na predaj tak aby si to nový majiteľ nemusel opravovať na vlastné náklady? nerozumiem.
Matchenco
Skúsený užívateľ

PríspevokZaslal: Po Nov 20, 2006 1:56 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Nie, je dobre, ze sa ten chodnik opravil. Aj ked to mohlo byt skor.
Návrat hore
obcan_mesta
Častý užívateľ

PríspevokZaslal: Ut Nov 21, 2006 11:47 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Stav chodníkov robených " z kociek" je fakt žalostný. Ako píše Matchenco je to taká polovičná robota, všetko sa hr hr rýchlo začne, rýchlo dokončí, ale potom to aj tak vyzerá Rolling Eyes
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra OFICIÁLNE FÓRUM MESTA KEŽMAROK -> Téma č.2 : Nezaraditeľné Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19  Ďalší
Strana 17 z 19

Prejdi na: