Obsah fóra OFICIÁLNE FÓRUM MESTA KEŽMAROK OFICIÁLNE FÓRUM MESTA KEŽMAROK
Miesto pre Vaše nápady, návrhy, názory...

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Nezaraditeľné
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4 ... 17, 18, 19  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra OFICIÁLNE FÓRUM MESTA KEŽMAROK -> Téma č.2 : Nezaraditeľné
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
doorway
Začiatočný užívateľ

Založený: 13.05.2005

PríspevokZaslal: Št Máj 26, 2005 9:02 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Aj mne sa to stáva, musím sa prihlasovať vždy dvakrát. Neviem.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Admin
Administrátor fóra

Založený: 12.04.2005

PríspevokZaslal: Št Máj 26, 2005 10:15 am    Predmet: prihlasovanie Odpovedať s citátom

ano, zaznamenali sme tieto nedostatky a pokusame sa najst opravu. je to komplikovany system. dufame ze sa vyriesi coskoro. avsak moze to byt sposobene prehliadacmi, ktore maju rozne filtre a pod. v tejto testovacej
prevadzke sa to uz riesi. uvidime.. dakujeme za upozornenia
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Kežmarčan
Čestný užívateľ

Založený: 29.04.2005

PríspevokZaslal: St Jún 01, 2005 2:28 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Nejak sa nám celé fórum zastavilo, chýbajú vecné poznámky Patriota, ale i ďalších. Čo vy nato ? Nemáme azda o čom diskutovať ?
Návrat hore
Kežmarčan
Čestný užívateľ

PríspevokZaslal: St Jún 01, 2005 3:01 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Admin: Neviem, je možné prostredníctvom Vás realizovať zistenie informacií, o ktorých som písal v príspevku zo dňa 25. mája o autobusovej stanici ? Dosť ma hnevá, keď musia ľudia pobehovať po stanici ako nesvojprávny, zato, že si niekto neplní svoje povinnosti...
Návrat hore
Kežmarčan
Čestný užívateľ

PríspevokZaslal: St Jún 01, 2005 3:02 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

...a takisto by som rád vedel odpoveď na otázku, prečo sa vlastne zničila časť oplotenia parku pod železničnou stanicou ?
Návrat hore
Patriot
Čestný užívateľ

Založený: 09.05.2005

PríspevokZaslal: St Jún 01, 2005 5:28 pm    Predmet: Diskusia Odpovedať s citátom

Samozrejme, ze je o com diskutovat. Rolling Eyes Co sa tyka mura pod zel. stanicou, mam pocit ze sa z neho ubralo koli tomu, ze "prilis zasahoval" do chodnika. Napriek tomu, ze toto uzemie je uz mimo MPR, mohla byt tato uprava realizovana s vacsim respektom k architekture stanice a prilahleho parku. Myslim ze argumenty ako "na to nie su peniaze" nie su na mieste. Urcite to chcelo len trocha snahy kompetentnych.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Kežmarčan
Čestný užívateľ

PríspevokZaslal: St Jún 01, 2005 9:53 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Už dlhší čas som rozmýšľal nad problémom sídliska Juh, ale trocha z iného pohľadu. Je verejne známe, že Ľubice už dlhé obdobie dostáva podielové dane za dané územie, možno sa mýlim, ale slúžia práve na zabezpečenie komunálnych služieb, teda verejné osvetlenie, upratovanie, odvoz odpadu apod. Všetky tieto služby doteraz vykonávalo mesto Kežmarok. I keď sa raz definitívne vyrieši tento problém, peniaze spätne nedostaneme. Moja otázka je, či nemožno súdne vymáhať odškodnenie za to, že si Ľubica neplní to, na čo peniaze dostáva ? O odpoveď by som poprosil zodpovedných, alebo kohokoľvek, kto sa venuje tomuto problému.
Návrat hore
Admin
Administrátor fóra

PríspevokZaslal: Št Jún 02, 2005 6:56 am    Predmet: ODPOVEDE Odpovedať s citátom

Odpovede na vsetky tri otazky kezmarcana boli predlozene kompetentnym na zodpovedanie a odpovede sa na tomto mieste objavia do 3 pracovnych dni. v novinach kezmarok sa zverejnia aj otazky a odpovede na trefne a relevantne temy.

Dakujeme za prispevky.. Idea

Naposledy upravil Admin dňa Št Jún 02, 2005 9:19 am, celkom upravené 1 krát
Návrat hore
Patriot
Čestný užívateľ

Založený: 09.05.2005

PríspevokZaslal: Št Jún 02, 2005 8:56 am    Predmet: Otazky kompetentnym Odpovedať s citátom

Som rad, ze na otazky z tohto fora dostaneme odpovede od kompetentych. Len tak sa veci mozu pohnut dalej. Ved o com by bola diskusia bez ich ucasti Question
Návrat hore
Kežmarčan
Čestný užívateľ

PríspevokZaslal: Št Jún 02, 2005 11:33 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Admin: dobré riešenie, myslím, že to privítajú všetci
Návrat hore
Kežmarčan
Čestný užívateľ

PríspevokZaslal: Št Jún 02, 2005 9:46 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Prednedávnom vyšla na povrch sveta informácia o tom, že mesto si tento rok vezme úver na komplexnú rekonštrukciu mestského osvetlenia. Túto informáciu som s prijal s uznaním dobrého rozhodnutia. Keďže to niektoré časti mesta potrebujú ako soľ a nemožno opomenúť nasledujúce ušetrenie na energiách. Predpokladám však, že ani s touto rekonštrukciou sa nedočkáme vyriešenia problému sídliska Sever, o ktorom som ešte nikoho nepočul hovoriť verejne. Na tomto sídlisku chýba v časti od obchodného strediska, teda pred radovkou, pokračujúc okolo bytovky Pod lesom 17 až po poslednú samotsatnú bytovku osvetlenie. Chodník, ktorý tam je, je úplne neosvetlený aj napriek tomu, že je v rámci podmienok dosť frekfentovaný. Počas tmavých nocí je tam absolútna tma. Osvetlenie chýba aj na Garbiarskej ulici najmä na chodníku od obvodného úradu po internát. Prečo sú tieto časti úplne vynechané z siete lámp ? Zmení sa to ?
Návrat hore
Admin
Administrátor fóra

PríspevokZaslal: Pi Jún 03, 2005 7:31 am    Predmet: Osvetlenie Odpovedať s citátom

O odpoved sme poziadali oddelenie vystavby. Situacia je nasledovna: V tejto faze sa ziaden uver na technicku realizaciu neziadal. Prebehla vymena svietidiel (ziaroviek) v centre mesta a na rad pridu este svietidla v ostatnych castiach mesta. tento krok sa vykonal za ucelom vyrazneho znizenia vydavkov na energiu. Tymto sa usetria nemale financne prostriedky na verejne osvetlenie, ktore budu vyuzite na jeho dalsie zveladovanie v buducich rokoch. ako konkretne budu vyuzite, nie je momentalne zname. vsetky blizsie informacie Vam budu kedykoľvek poskytnute na oddeleni vystavby MsÚ.
Návrat hore
Kežmarčan
Čestný užívateľ

PríspevokZaslal: Pi Jún 03, 2005 1:32 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

,,Kežmarok - Časté poruchy, vysoká energetická náročnosť a staré typy svietidiel sú hlavné argumenty, prečo sa mesto Kežmarok rozhodlo zainvestovať do rekonštrukcie verejného osvetlenia. Začať s ňou chce ešte tento rok. Aj preto poslanci už odsúhlasili úver vo výške päť miliónov korún.

"Vlani náklady na verejné osvetlenie predstavovali sumu cez 3,7 milióna korún, z toho len na elektrickú energiu šlo 2,6 milióna, údržba zhltla zvyšok. Staré svietidlá sú náročné na energiu, okrem toho sú aj málo odolné proti vandalizmu," uviedol Ladislav Faix z Mestského úradu (MsÚ) v Kežmarku.

Podľa jeho slov v meste je nutné vymeniť okolo 860 svietidiel. Znížia sa tým náklady na údržbu i na samotnú energiu. "Predpokladáme, že po rekonštrukcii pôjdu náklady na energiu dolu takmer o polovicu, údržba ročne vyjde na 600-tisíc korún," zdôvodnil rekonštrukciu osvetlenia vedúci oddelenia územného plánu, životného prostredia a stavebného poriadku MsÚ v Kežmarku. Ako dodal, skúsenosti z modernizácie osvetlenia v susedných mestách tiež potvrdzujú výraznú úsporu financií.

"Prijatie úveru je možné, neovplyvní to hospodárenie mesta," odobrila rozhodnutie poslancov aj mestská kontrolórka.

Kežmarčania chcú úver postupne splácať práve z úspor za elektrickú energiu. Návratnosť investície vypočítali na 31 mesiacov. So samotnou výmenou svietidiel začnú v júli, v druhej etape vymenia aj stožiare a kábelové rozvody. "Bolo načase, veď niektoré stĺpy sú v takom stave, že ohrozujú okolie," vyjadril sa obyvateľ jedného zo sídlisk.´´ Takže, aby bolo jasné, že odkiaľ som mal danú informáciu o úvere a komplexnej rekonštrukcii... Denník Korzár 11. 5. 2005.
Návrat hore
Admin
Administrátor fóra

PríspevokZaslal: Po Jún 06, 2005 12:44 pm    Predmet: ODPOVEDE Odpovedať s citátom

Otazka: a takisto by som rád vedel odpoveď na otázku, prečo sa vlastne zničila časť oplotenia parku pod železničnou stanicou ?
Odpoved: : mesto spravuje len cast pozemku pri stanici a to tu cast, kde je umiestneny stanok na zatacke. zvysny pozemok patri spravcovi zeleznicnej stanice, kde nema mesto dosah. popripade poprosim upresnit miesto zmeny

Otazka: K stanici, je obdivuhodne sledovat a na toto by som rad videl/pocul oficialne vyjadrenie, na co sa stavala budova AS, ked tamojsie wc su neustale zatvorene. Je mi jasne, ze nasi veseli kamarati z prilahlých obcí by ich okamzite zdemolovali, no potom sa ani nic stavat nemuselo. Vyriesil by to 1 prislusnik bezpecnostnej sluzby... Ďalší fascinujúci problém našej stanice je, že po zmene organizácie stanice zmizlo napr. nástupište diaľkových spojov smerom Bratislava. Ono tam síce je, no jeho označením sa zodpovední už neunúvali. Chaotické značenie je aj na ďalších smeroch. Preto sa pýtam za všetkých cestujúcich, prečo to tak je ?
K priechodu, mostom pre peších sa podľa mňa nevyrieši takmer nič, keďže ľudia budú musieť naďalej chaoticky prechádzať cez cestu ako dobytok. Tiež sa čudujem, že tam ešte nebola väčšia nehoda. Počkáme si na ňu ?..alebo sa to končne bude riešiť ?
Odpoved: Objekt stanice ako aj nastupistia ma v najme popradska SAD, ktora je zodpovedna za znacenie, otvaraciu dobu budovy a vsetko ostatne. mesto moze na zaklade prijatych ziadosti poziadat o riesenie danej situacie. riesenie by spocivalo v zaslani oficialnej ziadosti na MsÚ, kde bude konkretny problem presne opisany. tato ziadost sa nasledovne posunie kompetentnym pracovnikom SAD na zabezpecenie napravy/upravy.
Co sa tyka prechadzania obcanov cez cestnu komunikaciu, bude to zatial riesene lavkou, ktora sa bude stavat a po vystavani lavky sa prijmu dalsie bezpecnostne opatrenia.

Otazka :Už dlhší čas som rozmýšľal nad problémom sídliska Juh, ale trocha z iného pohľadu. Je verejne známe, že Ľubice už dlhé obdobie dostáva podielové dane za dané územie, možno sa mýlim, ale slúžia práve na zabezpečenie komunálnych služieb, teda verejné osvetlenie, upratovanie, odvoz odpadu apod. Všetky tieto služby doteraz vykonávalo mesto Kežmarok. I keď sa raz definitívne vyrieši tento problém, peniaze spätne nedostaneme. Moja otázka je, či nemožno súdne vymáhať odškodnenie za to, že si Ľubica neplní to, na čo peniaze dostáva ? O odpoveď by som poprosil zodpovedných, alebo kohokoľvek, kto sa venuje tomuto problému.
Odpoved: o odpoved sme poprosili p. primatora. vo vlade bol schvaleny zakon o obecnom zriadeni v prospech kezmarku. generalny prokurator podal podnet na ustavny sud, kvoli "protiustavnosti" ak sud podnet zamietne, nadobudne zakon platnost a tymto bude problem vyrieseny. ostava cakat s predpokladom do konca roka. 1.januara ma rozhodnutie vstupit do platnosti . co sa tyka zabezpecenia sluzieb verejnosti, tie vykonava nadalej mesto kezmarok, aj ked na tieto sluzby nie su pridelene financie. oblast patri momentalne pod spravu lubice, ktora vsak tieto sluzby nerealizuje, co bude po vyrieseni problemu uzatvorene zaslanim faktury za poskytovanie tchto sluzieb obecnemu uradu lubica, kedze mesto de facto vykonava v tomto obdobi sluzby pre lubicu. je to velmi zamotana situacia, ale da sa riesit aj takto. vycislenim nakladov za prevadzku a nasledovnym vyfakturovanim lubici.
Návrat hore
Kežmarčan
Čestný užívateľ

PríspevokZaslal: Ut Jún 07, 2005 6:10 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Admin-dik za otazky.
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra OFICIÁLNE FÓRUM MESTA KEŽMAROK -> Téma č.2 : Nezaraditeľné Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4 ... 17, 18, 19  Ďalší
Strana 3 z 19

Prejdi na: