Obsah fóra OFICIÁLNE FÓRUM MESTA KEŽMAROK OFICIÁLNE FÓRUM MESTA KEŽMAROK
Miesto pre Vaše nápady, návrhy, názory...

FAQFAQ   HľadaťHľadať   Zoznam užívateľovZoznam užívateľov   Užívateľské skupinyUžívateľské skupiny 
 NastaveniaNastavenia   Prihlásiť, pre kontrolu súkromných správPrihlásiť, pre kontrolu súkromných správ   PrihláseniePrihlásenie 

Ako a akým smerom by sa mal rozvíjať ?
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra OFICIÁLNE FÓRUM MESTA KEŽMAROK -> Téma č.3 : Cestovný ruch v Kežmarku
Zobraziť predchádzajúcu tému :: Zobraziť nasledujúcu tému  
Autor Správa
shabby
Začiatočný užívateľ

Založený: 04.10.2005

PríspevokZaslal: St Okt 05, 2005 12:38 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Jozefi, máš nejaký konkrétny nápad? napríklad ja by som bol ochotný podieľať sa, ale zdržujem sa väčšiu časť roka mimo kk, takže moja spolupráca by bola týmto obmedzená.
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu
Kežmarčan
Čestný užívateľ

Založený: 29.04.2005

PríspevokZaslal: Št Okt 06, 2005 4:13 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Dobrá výzva...
Návrat hore
Patriot
Čestný užívateľ

Založený: 09.05.2005

PríspevokZaslal: Pi Okt 07, 2005 8:40 am    Predmet: Team Odpovedať s citátom

Súhlasím, som ochotný podieľať sa. Jozefi, ako konkrétne si to predstavuješ?
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Patriot
Čestný užívateľ

PríspevokZaslal: Pi Okt 07, 2005 9:28 am    Predmet: Železničná stanica Odpovedať s citátom

Na tému železničnej stanice sme sa už bavili, ale výsledky diskusie boli také neurčité. Mám pocit, že aj keď je stanica mimo MPR a nie je majetkom mesta (čo situáciu určite sťažuje), nevenuje sa jej náležitá pozornosť. Veď je predsa reprezentatívnou vstupnou bránou do mesta! Verím, že by sa dal vytvoriť nejaký spoločný projekt na rekonštrukciu stanice a priľahlého parku. S rozvojom cestovného ruchu bude význam stanice určite rásť a nielen význam samotnej stanice, ale celej trati z Popradu do Plavča. Trať prechádza krásnou prírodou okolo rieky Poprad, zastávky sú v zaujímavých miestach ako Kežmarok, Strážky, Sp. Belá, Podolínec, Ružbachy (+ Míľava), Stará Ľubovňa a ak by premával vlak s historickou lokomotívou, tak by to bolo o atrakciu v regióne viac. Nestálo by to o pokus dohodnúť sa? Idea
Návrat hore
Zobrazit informácie o autorovi Odoslať súkromnú správu Odoslať e-mail Zobraziť autorove WWW stránky
Matchenco
Skúsený užívateľ

Založený: 06.08.2005

PríspevokZaslal: Pi Okt 07, 2005 12:45 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Presne tak! Treba sa starať aj o stanicu a jej okolie, veď aj to má nejakú historickú hodnotu! A atrakcie, ktoré by sa tam dali urobiť sú tiež dosť lákavé.
Ten hnusný plotik, co tam urobili miesto stareho... radsej keby dali na parkovisko pred stanicu asfalt, opravili schody a tak... Ved aj ten plot sa dal urobit urcite lepsie, napriklad rozobranim stareho a premiestnenim... ale to tych b***** asi nenapadlo. Potom to vyzera rovnako ako nove chodniky v meste.
Návrat hore
shabby
Začiatočný užívateľ

Založený: 04.10.2005

PríspevokZaslal: Ut Okt 11, 2005 4:33 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

nejak som to nepostrehol...komu patri stanica?

a ky tym zaujimavym miestam kolo trate: v takych huncovciach by ale museli urobit velku stenu smerom k tatram, aby si turisti nevsimli atrakciu v podobe ghetta...
Návrat hore
Matchenco
Skúsený užívateľ

PríspevokZaslal: St Okt 12, 2005 12:57 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Povieme, ze tam natacaju film o zivote v chudobnejsich castiach Indie Very Happy
Návrat hore
Patriot
Čestný užívateľ

PríspevokZaslal: Št Okt 13, 2005 12:32 pm    Predmet: Zeleznica Odpovedať s citátom

To sa natáča aj u nás na námestí? Mr. Green
Je to smutne, ale takychto miest je v nasom okoli viac nez dost, napr. aj Krizova Ves a Podhorany. V Poprade sa stavia za velke peniaze čistička, ale ta je o ničom, ak z tychto osad ide vsetok odpad do rieky. Odporucam sa previezt vlakom z Kežmarku do Starej Ľubovni na jar po roztopeni snehu. Hlavne v oblasti Podhoran sa je na čo pozerať. Tu je asi ruka zákona prikrátka.
Návrat hore
Patriot
Čestný užívateľ

PríspevokZaslal: Pi Okt 21, 2005 1:03 pm    Predmet: Predajné trhy v Kežmarku Odpovedať s citátom

Chcel by som sa opýtať kompetentných a zároveň rozvinúť debatu o pravidelných predajných trhoch v Kežmarku.(jesenné, jarné, vianočné...) Zaujímalo by ma, aké je ich poslanie.
Ako predajné trhy sú podľa mňa nezaujímavé, lebo sa tam predáva to isté ako v čínskych obchodoch. Ako kultúrne akcie nám veľa kultúry neponúkajú. Ak by sa na trhoch predávali remeselné výrobky, gastronomické špecialitky a bolo by to ešte okorenené rôznymi vystúpeniami a hudbou tak o.k.. Ale trhy v súčasnej podobe sú podľa mňa skôr hanbou ako pýchou.
Evil or Very Mad
Návrat hore
DJSG
Anonymný

PríspevokZaslal: Pi Nov 11, 2005 1:52 pm    Predmet: nápad.....možno dobrý možno zlý Odpovedať s citátom

Arrow A čo tak postaviť pri LIDL objazdový okruh? Sú tam síce len malé zápchy ( tak 10 áut, zdržanie 2 minúty, aj to len v piatok poobede), ale čo bude o 20 rokov? Okolo križovatky bude veľa nových budov (aj keď neviem kde okolo križovatky) .... Arrow
Návrat hore
Kežmarčan
Čestný užívateľ

PríspevokZaslal: So Jan 14, 2006 4:42 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

Mesto sa pomaly dostáva pod tlakom budovania atrakcii pre turistov a domácich do zásadnej situácie, kedy môžeme veľmi tvrdo doplatiť na to, že sme neboli schopní vybudovať ŽIADNE ! prvky infraštruktúry atraktívne pre ľudí všeobecne. Ak majú byť úspechom tri supermarkety, tak naše ambície nestoja ani za zmienku. Prvé úspechy ohľadne priemyslného parku síce pozitívami sú a ich význam sa preukáže, čo nie je nepodstatné. Nie však pre návštevníkov mesta a nás ,,bežných´´ ľudí, ktorí. Aj moja trpezlivosť, tak ako u drvivej väčšiny kežmarčanov je už v koncoch. Nákupné možnosťi v meste sú priam šokujúce, čo je najzávažnejšie, majú skor tendenciu ďalšieho zhoršovania sa. Keďže sa nenašla vôľa otvoriť aspoň niekoľko dôstojných obchodov v centre meste, jediným riešením je už x-krát spomínaná polyfunkčná budova, ktorá by v jednom doplnila aspoň časť chýbajúcich služieb. Kvalitný hotelový objekt, kultúrne-zábavné a obchodné centrum a komerčné sportové centrum. Myslím, že by nájdenie investora malo byť absolútnou prioritou pre každé vedenie mesta, ktoré bolo, je a bude zvolené.
Mesto má obrovský potenciál, či už v chystaných projektoch golfových ihrísk v okolí mesta, okolitých kúpelov, Tatier, či ďalších atrakcií, no z takých služieb cestovného ruchu aké im je schopné poskytnúť dnes, si kopeme vlastný hrob.
Návrat hore
Majky
Častý užívateľ

Založený: 08.04.2006

PríspevokZaslal: So Jún 03, 2006 4:42 pm    Predmet: cestovný ruch Odpovedať s citátom

Ak by som bol turista načrtnem čo by mi vadilo pri návšteve Kežmarku. Najprv na námestí to monštrum z ocele ktoré sa tam prechováva zrejme až do ELRA by mi dosť vadilo ak by som fotil radnicu z nejakého miesta ľahko by tam bolo aj to monštrum. Romovia ani nehovorim to by bol strach o doklady a iné cennosti. Pamiatky tie su síce pekné ale okolie niekedy otrasne. Medzi ev. kostolom a dreveným artikulárnym by sa yišlo viac lavičiek ved ked vystúpi skupina 50 turistov nemajú si kde ani sadnút dobré by bolo ak by to bolo kryté. No a služby ? Okrem toho že si možem kupit čokoľvek o Spiši kultúre či Kežmarku ubytovanie je slabe. Nehovoriac o dobrých reštauráciách. Tých je v KK tak 5. Nočné podniky pre mladých zahraničných turistov ktoré ponúkajú zábavu a nie bitku na živo také niesú vôbec. Nie mafianske bary a priblble ksichty mladých kežmarčanov v podnapitom a podguráženom stave. Ani HOTEL START ma noesloví ako turistu priroda tiež nič moc okolie zničene ale hotel akoby zaspal dobu pred 89 rokom. Mesto ako také je pekne ulice i uličky tiež ak pamiatky ale vonkajšie časti .... Ide o to že v zahraničí to funguje aj tak že sa mesto snaží prilákať aj mladých párty akcie a tak .U nás sa koná jeden koncert a to je všetko .Slabo sa prezentujeme ako mesto v cestovnom ruchu a peniaze nám utekajú spod rúk.
Kežmarčan
Čestný užívateľ

PríspevokZaslal: St Jún 07, 2006 9:47 pm    Predmet: Odpovedať s citátom

To, že Kežmarok prisiel pred desatrociami o ,,zeleznicu´´, s tym sme sa akosi zmeirili. To, že Kežmarok nema de facto priame cestne spojenie s Tatrami, s tym sme sa tiez nedobrovolne zmierili. Teraz prislo na rad dalsie zvyraznovanie nasej pozicie v cestovnom ruchu. Z povodneho centra Tatier a regionu ostalo ,,torzo´´. Staci si prezriet prekvapenia, ktore nam pripravila miestna pseudo sad na linkach kezmarok- stary smokovec, ci uz dlhsie zname spojenie kezmarok- zdiar. Je fascinujuce, kam az redukcia spojov moze pokracovat. Som zvedavy do kedy este bude pomaly ale bolestny upadok tohto mesta pokracovat.
Návrat hore
Matchenco
Skúsený užívateľ

PríspevokZaslal: Št Jún 08, 2006 10:06 am    Predmet: Odpovedať s citátom

Neviem ako kto, ale ja som sa s tym urcite nezmieril.
Kezmarok je od Tatier izolovany skoro viac ako Kosice a vsetci dookola na to kaslu. Radsej, namiesto toho aby investovali do historiou overeneho prostredia, trepu sa do umeleho komunistickeho vymyslu s menom Poprad.
A najviac ma na tom stve to, ze to nikto nechce zmenit a stat Poprad este viac podporuje. My sa tu zatial prechadzame pomedzi ciganov na namesti a preskakujeme jamy na chodnikoch (samozrejme, ked si ich v tej tme vsimneme). Na to nam peniaze nikto neda, ale v Poprade si idu prerabat stanicu... ! Evil or Very Mad
Obvodny urad je v Poprade aj pre Levocu, nam by najradsej tiez vsetko zrusili, len aby prehlbili nasu zavislost od PP a este viac ho podporili. Dufam, ze si to konecne niekto uvedomi a zacne pre napravu nieco robit. Naozaj ma uz nebavi pocuvat sproste reci o tom, ake je Poprad super mesto.
Vsetko sa to odvyja od cestnych a zeleznicnych komunikacii, ktorymi Kezmarok vsetci okaslali. Ale 40 rokov komunizmu urobi svoje. Skoda, ze stare chyby sa stale opakuju...
Návrat hore
Patriot
Čestný užívateľ

PríspevokZaslal: Pi Jún 23, 2006 9:47 am    Predmet: problem cr v kezmarku Odpovedať s citátom

Uz viackrat som spominal, ze co sa tyka rozvoja cestovneho ruchu v meste, neexistuje ziadna koncepcia a teda ani ziadna koordinacia aktivit. Jedine, co existuje, je cast rozvojoveho planu. Ale myslim ze to nestaci. Co to vlastne znamena? Mesto nema predstavu, kam sa chce ako turisticka destinacia dostat, aku ma viziu, co su jej hlavne lakadla, na com stavat image a identitu mesta. Ked nevieme kam chceme ist, ako mame vediet ako sa tam vybrat? Pre inspiraciu uvadzam takyto plan Noveho Zelandu, ktory som nahodou nasiel na internete - http://www.tourismnewzealand.com/tourism_info/fms/Tourism_Info/Publications/Strategic%20Plan/Strategic%20Plan.pdf
Návrat hore
Odoslať novú tému   Odpovedať na tému    Obsah fóra OFICIÁLNE FÓRUM MESTA KEŽMAROK -> Téma č.3 : Cestovný ruch v Kežmarku Časy uvádzané v GMT + 1 hodina
Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
Strana 3 z 4

Prejdi na: